Jakich dokumentów potrzebujesz by wziąć pożyczkę przez internet?

Pieniądze

Pożyczki internetowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Teraz możemy zaciągać je zarówno w bankach, jak i w pozabankowych firmach pożyczkowych. Jakich dokumentów potrzebujemy, aby wziąć pożyczkę on-line?

Nie trzeba wychodzić z domu, a pieniądze przelewane są niemalże od razu na wskazane konto bankowe – pożyczki przez internet przede wszystkim są bardzo wygodne i pozwalają nam na zaoszczędzanie czasu. Co więcej, do ich uzyskania wcale nie musimy spełniać szeregu wyśrubowanych wymogów – często wystarczy tylko dowód osobisty. Jeśli potrzebny jest szybki zastrzyk gotówki, taka internetowa pożyczka może być strzałem w dziesiątkę!

Każdy bank i firma pożyczkowa mają nieco inne warunki, na których udzielają pożyczek on-line. Jeśli chcemy wziąć pożyczkę w banku, sprawdźmy na początku, czy nasz bank ma taką opcję. Warto także zaznaczyć, że najczęściej musimy być wtedy klientem z przynajmniej 3-miesięcznym kontem bankowym – na podstawie wpływów i wydatków z konta oblicza się zdolność kredytową.

Z kolei pozabankowe firmy pożyczkowe najczęściej nie wymagają od klientów żadnych dokumentów potwierdzających sytuację finansową. Musimy jednak przejść przez specjalną procedurę weryfikacyjną, która polega na przelaniu symbolicznej sumy 1 grosza czy 1 złotego na konto pożyczkodawcy. W ten sposób uwiarygadniamy swoje dane – wymagane jest zatem posiadanie własnego konta bankowego, ponieważ przelewu nie możemy wykonać z konta innej osoby.

Oprócz dowodu osobistego, który jest głównym dokumentem tożsamości, najczęściej nie potrzebujemy żadnych innych dokumentów, aby  pożyczka szybko znalazła się na naszym koncie bankowym. Warto sprawdzić ofertę kokos.pl, jest to firma udzielająca pożyczek i nie wymagająca zbędnych formalności.

Dokumenty mogą być jednak wymagane wtedy, gdy pożyczkodawca ma wątpliwości co do naszej wiarygodności kredytowej. Wtedy możemy być poproszeni o przekazanie ostatniego dokumentu PIT czy zaświadczenia od pracodawcy.

Warto też wskazać, że pożyczkodawcy sprawdzają klientów w bazach BIK i BIG. Gdy mieliśmy opóźnienia w spłacie długów, możemy spotkać się z decyzją odmowną o przyznaniu pożyczki.