Komputer poleasingowy stacjonarny – czy warto kupić?

Komputer poleasingowy stacjonarny

Nowy komputer stacjonarny to dość duży wydatek, zwłaszcza jeśli szukamy urządzenia z dobrymi parametrami technicznymi. Alternatywą dla sprzętu konsumenckiego może być komputer poleasingowy klasy biznes, który możemy kupić za 50-60% wartości sklepowej. To dobre rozwiązanie, gdy potrzebujemy mocnego urządzenie do pracy lub dla gracza.

Na rynku komputerowym mamy wiele urządzeń różnych marek różniących się ceną, jakością oraz parametrami. Jednak to najczęściej sprzęty produkowane według standardu konsumenckiego, czyli dostosowane do potrzeb konsumenta. Aby obniżyć koszty i zachęcić konsumentów do kupna takich urządzeń, producenci oszczędzają na podzespołach, przez co sklepowe komputery są słabszej jakości. Natomiast komputery poleasingowe, pomimo tego, że używane, mają przeważnie dużo lepszą jakość i parametry, ponieważ są produkowane w klasie biznes.

Komputer poleasingowy w klasie biznes

Komputery poleasingowe to urządzenia, które są produkowane z myślą o firmach. Nie są to urządzenia takie, jak te dostępne w sklepach, ponieważ w tym przypadku wymagania zamawiającego są dużo większe. Przede wszystkim potrzebuje on dużej ilości sprzętu, a do tego chce, aby był on bezawaryjny i wytrzymały. Leasing na ogół trwa kilka lat i przez ten czas pracownicy firmy wykorzystują leasingowane komputery, dlatego muszą one być dobrej jakości. Po zakończeniu umowy leasingobiorca najczęściej kupuje nowy sprzęt, a oddaje używane urządzenia. Wtedy trafiają one do sprzedaży. W leasing najczęściej brane są sprzęty klasy biznes, ponieważ wyróżniają się one trwałymi komponentami, dobą jakością podzespołów oraz parametrami technicznymi z wyższej półki.

Zalety komputerów poleasingowych

Komputery poleasingowe, które są wykorzystywane w firmach to na ogół sprzęt markowy, od podstaw projektowany i budowany z myślą o pracy pracowników korporacji. Do ich produkcji wykorzystywane są lepsze materiały. Urządzenia te mają lepsze obudowy, dodatkowo są dokładniej montowane i wyposażone w bardziej funkcjonalne oprogramowanie systemowe. Komputery takie posiadają również funkcje zabezpieczające, które na ogół nie są dostępne w urządzeniach konsumenckich jak czytniki biometryczne czy kryptograficzny układ TPM. Zaletą takich urządzeń jest także fakt, że to najczęściej sprzęty markowe, np. Lenovo, Dell, HP, Fujitsu itp.

Komputery poleasingowe po kilku latach użytkowania w korporacji trafiają do sprzedaży indywidualnej. Wtedy można je nabyć za cenę o połowę niższą od ich początkowej wartości. Potrzebując dobrego i wytrzymałego urządzenia za niewielkie pieniądze, warto wybrać sprzęt poleasingowy.