Kredyt na urządzenie mieszkania

Urządzone mieszkanie.

Urządzenie mieszkania oznacza wydatki, które będą tym większe, im większy jest metraż nieruchomości i im wyższego standardu oczekujemy. Jak je sfinansować? Wiele osób decyduje się w tym celu na zaciągnięcie kredytu, który pozwoli zrealizować swoje marzenia. Jaki kredyt można wziąć na urządzenie mieszkania? Na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Kredyt na urządzenie mieszkania – hipoteczny, czy gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu na urządzenie mieszkania warto wiedzieć, że istnieją trzy możliwości uzyskania finansowania. Może to być kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna oraz kredyt gotówkowy. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. W we wszystkich przypadkach jednak warunkiem uzyskania finansowania jest posiadanie zdolności kredytowej i spełnienie wymagań określonych przez bank. O czym należy wiedzieć decydując się na konkretny produkt?

Kredyt hipoteczny na urządzenie mieszkania

Kredyt hipoteczny kojarzy się zazwyczaj z zobowiązaniem zaciąganym w celu zakupu mieszkania bądź budowy domu. Wiele osób kupujących mieszkanie decyduje się na wyższy kredyt, przeznaczając nadwyżkę na urządzenie lokalu. Należy jednak wiedzieć, że środki z kredytu hipotecznego należy spożytkować zgodnie z określonym w banku kosztorysem prac, który jest odpowiednio weryfikowany. W tym przypadku z reguły obejmuje on koszt prac i materiałów wykończeniowych (np. malowania, szpachlowania), ale nie można w nim uwzględnić kosztów wyposażenia mieszkania (np. mebli).

Kredyt hipoteczny to produkt, który można zaciągnąć wyłącznie na urządzenie mieszkania. Z takiego rozwiązania korzystają najczęściej osoby, które dziedziczą mieszkanie lub zakupiły je za gotówkę. Należy jednak pamiętać, że obowiązuje ta sama zasada wydatkowania środków, a warunkiem uzyskania finansowania jest spełnienie wymagań banku oraz posiadanie wkładu własnego. Wadą mogą być również limity kwoty minimalnej oferowanej przez bank.

Pożyczka hipoteczna na urządzenie mieszkania

Innym rozwiązaniem może być pożyczka hipoteczna na urządzenie mieszkania. Podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego, również tutaj należy zastawić nieruchomość oraz spełnić praktycznie te same wymogi. Różnicą jest jednak fakt, że środki uzyskane w ramach pożyczki hipotecznej można przeznaczyć na dowolny cel. Oznacza to, że mogą one pokryć zarówno koszt malowania, czy wykonania podłóg, jak i zakup artykułów wyposażenia domu, czy honorarium architekta wnętrz. Oferty pożyczki hipotecznej zazwyczaj również są dostępne od określonej kwoty minimalnej.

Kredyt gotówkowy na urządzenie mieszkania

Najpopularniejszym sposobem finansowania urządzenia mieszkania jest kredyt gotówkowy. Może to być produkt na dowolny cel lub typowy kredyt na cele remontowe. W pierwszym przypadku środki można rozdzielić pomiędzy urządzenie mieszkania, a inne wydatki. W drugim natomiast potrzebny jest kosztorys prac i deklaracja, że przeznaczymy pieniądze na konkretny cel. Niektóre banki oferują promocje, w których obniżają koszt kredytu pod warunkiem, że klient przedstawi faktury potwierdzające wydanie środków z kredytu.

Kredyt gotówkowy na urządzenie mieszkania to produkt najłatwiej dostępny i wymagający najmniej formalności, co sprawia, że można go otrzymać nawet od ręki. Oczywiście związany jest z tym wyższy koszt kredytu. Różnice w ofertach konkretnych banków mogą być znaczne, co sprawia, że warto poszukać najlepszego rozwiązania. Umożliwia to bezpłatna porównywarka kredytów, która pozwala w szybki sposób porównać oferty różnych banków.

Kredyt na urządzenie mieszkania może być dobrym sposobem na szybką realizację swoich marzeń o wygodnym domu. Na rynku dostępne są jednak różne możliwości finansowania, co sprawia, że warto wybrać najlepszą.