Storytelling na przykładzie

Budowa domu jako przykład story tallingu

Storytelling pozwoli na zbudowanie więzi z odbiorcą, dzięki temu klient będzie czuł się tam dobrze. Ciekawa opowieść może być kluczem do sukcesu.

Jak robią to najlepsi?

Umiejętnie wprowadzony do realizacji storytelling to wartość dodana każdego projektu, gwarantująca tak zwany efekt WOW!

Przykłady?

Między innymi Drawing Hotel w Paryżu. To niezwykłe miejsce, którego właściciel, fascynat sztuki pozwolił artystom dowolnie ozdobić poszczególne piętra. W efekcie powstała nietuzinkowa i inspirująca przestrzeń, pełna ekspresji. Aranżacja hotelowych wnętrz jest płynna, ponieważ istnieje możliwość kupna wyeksponowanych dzieł.

Kolejny przykład ciekawej historii to Hotel Amsterdam – koncepcja Marcela Wandersa, w której na pierwszy plan wysuwają się dzwony. Artysta umieścił je w centrum lobby jako symbol, który łączy ludzi, sygnalizując na przykład pory posiłków. Dzięki temu, miejsce sprawia wrażenie otwartego i zachęcającego do odwiedzin.

Nie sposób nie wspomnieć także o francuskim Mamma Shelter, który zaprojektował Philippe Starck. To hołd złożony artystom, takim jak Edith Piaf, Jim Morrison czy Oscar Wilde. Eklektyczne wnętrza i designerskie smaczki sprawiają, że można w pełni poczuć tu klimat typowy dla paryskiej artystycznej bohemy.

Storytelling po polsku

Storytelling jest obecny również w realizacjach polskich architektów. Aby się o tym przekonać, wystarczy wybrać się do Budapesztu i odwiedzić hotel Ibis Style Budapeszt City zaprojektowany przez polską pracownię . Motywem przewodnim tego miejsca są rowery. Znajdziemy tu hokery z pedałami, reflektory, a także rower stacjonarny w lobby, na którym można spalić zbędne kalorie.

Często podstawą do stworzenia ciekawej narracji projektu są wątki lokalne tzw. local touch. Realizacje mocno osadzone w realiach danego miejsca, wypełnione nawiązaniami do historii i tradycji, zyskują unikalny kontekst. Przykładem takiego zabiegu jest Ibis Style Grudziądz. Oczarowani urokiem tradycyjnej zabudowy, średniowiecznymi zwyczajami oraz baśniowym klimatem miasta architekci postanowili przenieść historyczne motywy we wnętrza hotelu.

Wielbiciele relaksu na łonie natury z pewnością docenią z kolei Ibis Style Białystok. W ramach nietypowej dekoracji wykorzystano tu dziuple, lampy w kształcie konarów, meble w organicznych kształtach oraz wszechobecne ptaki. Zacierają się tu granice między budynkiem, a jego otoczeniem, przekraczając próg hotelu ma się wrażenie, że wkracza się do głąb kniei i leśnych zagajników Puszczy Białowieskiej.

Na koniec opowiem Państwu o mim Storytelling w nazwie pracowni o wnętrzu innym razem.

Nazwa miejsca i pracowni ceramicznej to Uroczysko Nastawka

Mając bardzo niewielki budżet, postanowiłam zakupić działkę i przenieść się na wieś. Trzeba dodać, że było to odważne posunięcie bo byłam samotną matką małego 6 letniego dziecka, z rodziną mieszającą daleko .

Zakupiłam działkę i zaczęłam rysować projekt malutkiego drewnianego domku z stylu nowoczesna stodoła. Okazało się, że jestem wstanie sama narysować projekt to jestem też wstanie sama go wybudować własnymi rękami, dzięki czemu będę miała domek w którym zamieszkam i może zmieszczę się w budżecie.

Działka którą zakupiłam była w okropnym stanie

Staw na działce budowlanej

Właściwie nie było widać co kupuję. Wszędzie stare łamiące się drzewa z porośniętymi na 10 m jeżynami. Aby przedostać się na drugą stronę działki użyłam maczety i po całym dniu udało mi się wybudować tunel i dojść do jej końca. Przy wycince puszczy tak ją nazwę zatrudniłam kolegę i okazało się że działka posiada na samym jej środku staw.

Działka posiadała wszystko czego pragnęłam jak ją kupowałam, widok na panoramę Beskidu Wyspowego, kończyła się lasem i była wystarczająco duża, wydawało mi się, że nie było tylko mojego wymarzonego stawu.

Więc jaka była moja radość kiedy go odkryłam

Uroczysko Nastawka jest od pozytywnego nastawienia które wtedy cały czas miałam podczas budowy domu, i od stawu który jest dla mnie symbolem aby nie bać się i mimo braku widoczności spełniać swoje marzenia.

Kończąc wykład zapraszam też do polubienia funpage Uroczysko Nastawka https://www.facebook.com/nastawka i odwiedzenia sklepu Nastawka.pl.

Dom w trakcie budowy

Tekst opracowany na podstawie informacji prasowej: OKK PR

Małgorzata Tylec, certyfikowana projektantka ogrodów i wnętrz w firmie WOprojekt. Artystka, która kocha połączenie natury i sztuki. Dlatego specjalizuje się w tworzeniu ceramiki i prowadzi warsztaty ceramiczne w Uroczysku Nastawka. Uwielbia przestrzeń, góry i przyrodę.