Zalety druku cyfrowego

Przygotowania do druku

Wszystkie materiały przeznaczone do druku cyfrowego dostarczane są do urządzenia drukującego w postaci danych komputerowych, dlatego w tej technologii nie jest potrzebne przygotowanie formy drukarskiej, co obniża koszty. Druk cyfrowy zaliczamy do metod druku płaskiego, cenionego przede wszystkim ze względu na niską cenę wydruków i krótki czas realizacji. Najbardziej znana metoda druku cyfrowego to druk elektrofotograficzny, czyli laserowy. Jakie są zalety druku cyfrowego i co warto o nim wiedzieć?

Artykuł partnerski

Szybkie wydruki o wysokiej jakości

W drukarniach, które oferują nam druk cyfrowy, zlecenia mogą być realizowane „od ręki”, ponieważ faza przygotowawcza trwa bardzo krótko, a prędkość druku jest wysoka. Nie ma też przestojów pomiędzy kolejnymi zleceniami. Otrzymujemy wydruki o jakości zbliżonej do tych, które powstają dzięki drukarkom offsetowym. Dobre drukarki cyfrowe dają nam możliwość realizowania wydruków na wielu różnych podłożach, na przykład na papierze o szerokim przedziale gramatur. Obrazy i teksty, które drukujemy, obrabiane są wyłącznie cyfrowo, w związku z czym mamy możliwość łatwo zarządzać kolorem, czy skalować wydruk. Kolejna zaleta druku cyfrowego to brak konieczności mycia zespołów farbowych przy wymianie kolorów oraz prosta i szybka zmiana tonerów.

Nowoczesne drukarki cyfrowe, które warto poznać

Dzięki firmie FUJIFILM Sericol Polska z Warszawy przyjrzeliśmy się też bliżej nowoczesnym drukarkom, które różnią się od klasyków spotykanych na co dzień w mniejszych drukarniach, czy biurach. Firma ta stawia na ciągły rozwój i wprowadza innowacyjne rozwiązania, które mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Jednym z takich rozwiązań są drukarki z technologią LED UV, urządzenia bardzo ekologiczne, które zużywają znacznie mniej energii. Lampy LED pracują też dłużej niż maszyny z tradycyjnymi lampami UV, co obniża koszty ich obsługi. Do druku możemy wykorzystywać specjalne tusze light, które umożliwiają bardzo gładkie przejścia tonalne. Wydruki wykonane tymi tuszami są klarowne, a lakier podkreśla je błyszczącym wykończeniem. Kolejne ciekawe drukarki cyfrowe to drukarki z płaskim stołem. Umożliwiają one drukowanie na sztywnych oraz elastycznych podłożach. Do tworzenia wydruków wielkoformatowych możemy z kolei wykorzystać maszyny rolowe. Powstają dzięki nim na przykład plakaty, materiały do punktów sprzedaży, czy grafiki na pojazdy, a także billboardy i podświetlane znaki reklamowe. Nowoczesne drukarki cyfrowe tego typu umożliwiają druk na lekkim i prostym w montażu polietylenie, który jest przyjazny dla środowiska, ponieważ nadaje się do recyklingu. Podsumowując, drukarki cyfrowe to nie tylko te niewielkie urządzenia, które królują w naszych domach i biurach. To także maszyny, dzięki którym możemy tworzyć znacznie większe wydruki, na przykład do różnego rodzaju reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *