3 główne zalety mieszkania na Ursynowie – dzielnica dla kogo?

jasne mieszkanie

Metro, zieleń, duże osiedla mieszkalne – Ursynów już dawno nie jest kojarzony jedynie z sypialnią Warszawy. To dzielnica młodych ludzi i rodzin z dziećmi. Poznaj 5 zalet mieszkania na Ursynowie.

Infrastruktura

Ursynów położony w lewobrzeżnej części Warszawy uważany jest za jedną z najbardziej ekodzielnic stolicy. Niektórzy pamiętają jeszcze pola na Kabatach, w miejscu gdzie dziś kończy się metro. Kojarzony z kolebką polskiego hip-hopu, blokowiskami i kulturą street oraz graffiti Ursynów wyrósł na dzielnicę przyjazną młodym ludziom i rodzinom z dziećmi. Szukając mieszkania, dobrze jest sprawdzić inwestycje, które tam powstają. Bo mieszkanie na Ursynowie ma masę zalet.

 

Jeśli rozglądasz się za nowym mieszkaniem, warto zwrócić uwagę na Ursynów m.in. ze względu na bardzo dobrą infrastrukturę. Niewątpliwym atutem tej części stolicy jest doskonały dostęp do metra. Mieszkańcy mogą w kilkanaście minut dostać się do centrum i bez przesiadek dotrzeć np. na Żoliborz.

Ale metro to nie wszystko. Ursynów jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi dzielnicami Warszawy ze względu na trasy szybkiego ruchu. Już teraz można bez większych korków dostać się na Wilanów czy Mokotów.  Dla osób, które cenią sobie dobrą komunikację z innymi dzielnicami, mieszkania na sprzedaż na Ursynowie będą doskonałą opcją.

Ursynów jest eko!

Ursynów to prawdziwie zielona dzielnica. Bliskość Lasu Kabackiego oraz liczne parki sprawiają, że miejsce to jest wybierane przez osoby, które kochają spędzać czas na świeżym powietrzu i chcą być blisko natury. Do tego na Ursynowie można znaleźć kilka ciekawych ekobazarków ze zdrową żywnością. Jeśli zatem jesteś blisko kulrury eko, to mieszkania na sprzedaż na Ursynowie powinny być Twoim numerem 1.

Spokój czy rozrywka?

Ursynów jest spokojną dzielnicą, mieszkają w niej w większości rodziny z dziećmi i osoby młode. Nie brakuje tu jednak wydarzeń kulturalnych czy bardzo dobrych knajp i restauracji. Nocne życie – ze względu na dobrą komunikację – przenosi się do centrum stolicy. Przy urzędzie dzielnicy często organizowane są imprezy, giełdy garażowe czy wydarzenia sportowe. Z pewnością ta część Warszawy znajdzie uznanie u sportowców – liczne trasy rowerowe i biegowe oraz Las Kabacki dają przestrzeń do uprawiania wielu dyscyplin.

Mieszkania na sprzedaż Ursynów

W tej zielonej dzielnicy powstaje kilka ciekawych inwestycji. Spełniają one oczekiwania osób, które cenią zrównoważony tryb życia, są aktywne fizycznie. Odnajdą się w tym miejscu ze względu na spokój, bezpieczeństwo i komfort życia dla rodzin.