5 niezbędnych urządzeń w mieszkaniu

odkurzacz bezprzewodowy

Producenci urządzeń RTV i AGD prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych urządzeń, które mają za zadanie dostarczyć nam rozrywki lub uprościć i uprzyjemnić wykonywanie codziennych zadań. Dziś przyjrzymy się czterem z nich, które naszym zdaniem są absolutnym must have każdego nowoczesnego domu.

Zmywarka

Kto by pomyślał, że to urządzenie może się znaleźć na naszej liście? Przecież zmywarka to praktycznie standard i trudno wyobrazić sobie, aby nie było jej w wyposażeniu kuchni. Zmywarka nie tylko pozwala zaoszczędzić czas na zmywanie naczyń, ale również usprawnia pracę w kuchni. Wystarczy włożyć do jej wnętrza brudne naczynia i włączyć, wybierając odpowiedni program, a urządzenie samo umyje je usuwając nawet trudne zabrudzenia. Warto także wiedzieć, że mycie naczyń  zmywarce zużywa dużo mniej wody niż mycie ich pod bieżącą wodą. Z ekonomicznego punktu widzenia, nawet biorąc pod uwagę zużyty prąd, zmywarka okazuje się całkiem oszczędnym urządzeniem.

Suszarka do prania

Suszarka bębnowa do prania to kolejne urządzenie, które współcześnie pojawia się coraz częściej w naszych domach. To doskonałe rozwiązanie dla rodzin wieloosobowych, gdzie pranie odbywa się bardzo często, a także dla tych, którzy we własnym mieszkaniu nie mają warunków do odpowiedniego suszenia prania, wskutek czego ciuchy na sznurkach schną długo i mogą zacząć pachnieć stęchlizną zamiast świeżością proszku lub płynu do płukania. Automatyczna suszarka pozwala szybko wysuszyć pranie czyniąc je gotowym do schowania do szafy lub założenia na siebie. To zdecydowanie duża dogodność w wielu sytuacjach, bowiem nie musimy czekać całej doby na to, iż nasze ulubione spodnie lub sweter będą całkiem suche, gdyż możemy je założyć na siebie już w 2 godziny po wypraniu. Suszarkę automatyczną docenią osoby, które często robią pranie lub które nie mają warunków do odpowiedniego suszenia prania.

Odkurzacz bezprzewodowy

Ten gadżet to z pewnością odkrycie technologiczne ostatnich lat. Autonomiczny robot, który potrafi sam odkurzać mieszkanie i po skończonej pracy powrócić do bazy to marzenie niejednego gospodarza. Na szczęście dziś tego rodzaju sprzęty dostępne są w dość przystępnej cenie, a poszczególne modele różnią się między sobą wyłącznie funkcjami. Przykładowo odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi, a konkretnie model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, oprócz funkcji odkurzania posiada również opcję mopowania. Jedno ładowanie baterii wystarcza aż na 110 minut pracy. Tego rodzaju sprzęt już niedługo zagości w każdym domu, zastępując klasyczne, ręczne odkurzacze.

Oczyszczacz powietrza

Zanieczyszczone powietrze z roku na rok staje się coraz większym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Dlatego posiadanie w mieszkaniu oczyszczacza powietrza uważamy za absolutną konieczność. Taki oczyszczacz pozwala usunąć z powietrza metale ciężkie, pyły, kurz i roztocza, a także zarodniki grzybów i pleśni.

Asystent głosowy

To małe urządzenie zyskuje coraz większą popularność zwłaszcza wśród osób, które dążą do tego, aby ich dom był w pełni zautomatyzowany. Asystent głosowy umożliwia zarządzanie różnymi urządzeniami

za pomocą komend głosowych, potrafi także podawać różnego rodzaju informacje i odpowiadać na pytania typu “Jak dziś pogoda”. “Jakie jest natężenie ruchu drogowego”, “Kto wygrał wybory” etc.

Tych pięć powyższych urządzeń to niezastąpione sprzęty, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu.