5 powodów, dla których warto wdrożyć elektroniczne etykiety cenowe

Zamontowane elektroniczne etykiety cenowe

Artykuł sponsorowany.

Branża retail przechodzi obecnie prawdziwą rewolucję. Wiąże się ona z coraz powszechniejszym wprowadzaniem elektronicznych etykiet cenowych zamiast tradycyjnych, papierowych metek cenowych. Dlaczego etykiety elektroniczne cieszą się tak dużą popularnością? Czy papier elektroniczny będzie przyszłością tego rynku? Oto 5 powodów, dla których warto już teraz rozważyć zamianę papierowych etykiet sklepowych na elektroniczne.

1. Elektroniczne etykiety sklepowe prezentują ceny w atrakcyjny sposób

Rynkiem sprzedaży, zwłaszcza offline – w stacjonarnych salonach i punktach handlowych – rządzą trendy zakupowe i potrzeby oraz przyzwyczajenia konsumentów. Nie zmienia się jedno – konsument kupuje „oczami”. Ekspozycja produktów w atrakcyjny sposób pozwala się wyróżnić i wpływa pozytywnie na opinie klientów o sklepie. Dotyczy to także prezentowania cen.

Elektroniczne etykiety sklepowe w miejsce tradycyjnych cenówek z papieru to niezawodny sposób na podniesienie prestiżu salonu sprzedaży. Elektroniczne cenówki wyglądają innowacyjnie i nowocześnie. Poprzez zastosowanie kontrastowych, atrakcyjnych kolorów umożliwiają wyróżnienie najciekawszych ofert w sklepie. Pozwalają na wprowadzenie jednolitej identyfikacji wizualnej w całym salonie sprzedaży. Zgodnie z założeniami marki może być ona codzienna lub luksusowa, bo elektroniczne etykiety sklepowe dają dużą możliwość personalizacji.

Choć elektroniczne cenówki bez wątpienia są przyszłością całej branży retail, już teraz powinny je wdrażać zwłaszcza te marki, które chcą być postrzegane jako technologiczne, innowacyjne, nowoczesne. Etykiety elektroniczne to rozwiązania dla sklepów stawiających na klientów premium i tych, którzy chcą być o krok przed konkurencją.

Elektroniczne etykiety sklepowe

Źródło: dasoft.com.pl

2. Etykiety elektroniczne pozwalają na zdalną i natychmiastową zmianę cen

Jedną z największych zalet elektronicznych etykiet cenowych jest błyskawiczna aktualizacja cen bez potrzeby druku nowych etykiet cenowych. Zamiast żmudnego procesu wymiany jednej papierowej cenówki na drugą wystarczy prosta zmiana cen przy pomocy łatwego w obsłudze, dedykowanego oprogramowania. Nie trzeba już angażować personelu, który traci czas na kolejne zmiany i poprawki cen na etykietach. Nie trzeba wreszcie drukować nowych cenówek i wyrzucać do kosza już nieaktualnych.

Elektroniczne etykiety cenowe pomogą raz na zawsze rozwiązać problem poprawek i aktualizacji cen. Zdalne wprowadzenie aktualnych danych jest możliwe przy pomocy oprogramowania, ale także z użyciem mobilnego skanera, który jest zintegrowany z systemem. Dzięki temu funkcjonalnemu narzędziu będziesz w stanie uniknąć skarg i roszczeń klientów z powodu różnicy ceny przy produkcie i przy kasie. Jak wiadomo, takie sytuacje zdarzają się dosyć często i za każdym razem są dużym problemem dla wielu sklepów, zwłaszcza tych o szerokim i często aktualizowanym asortymencie.

3. Elektroniczne cenówki umożliwiają natychmiastową zmianę cen całych grup produktów

W tradycyjnym systemie papierowych etykiet każda wprowadzona promocja, tymczasowa obniżka, dzień specjalnych cen czy weekend z przecenami oznaczają konieczność żmudnego druku nowych etykiet i wymiany starych. Generuje to dodatkowe koszty i wydłuża czas pracy personelu. W tradycyjnym systemie łatwo także o błędy i pomyłki, które oznaczają skargi niezadowolonych klientów i konieczność rozwiązywania sytuacji konfliktowych.

Przy pomocy elektronicznych cenówek ceny całych grup produktów można zmieniać błyskawicznie i w łatwy sposób. Dzięki temu tymczasowe promocje będą łatwiejsze do wprowadzenia i skuteczniejsze, a pracownicy nie stracą czasu na wymianę starych etykiet na nowe.

Elektroniczne cenówki

Źródło: dasoft.com.pl

4. Elektroniczne etykiety cenowe oszczędzają czas pracy pracowników

W dzisiejszych czasach czas to pieniądz. Najlepiej wiedzą o tym właściciele sklepów i salonów sprzedaży. Każda godzina pracy personelu to konkretne koszty, a każdy pracownik jest dziś na wagę złota. Dlatego zadania dla załogi trzeba wyznaczać naprawdę precyzyjnie i w przemyślany sposób.

Elektroniczne etykiety cenowe zdecydowanie oszczędzą czas pracy Twoich pracowników. Koniec z ręcznym modyfikowaniem i cen i ciągłym sprawdzaniem, czy na etykietach nie ma błędów. Aktualne ceny łatwo i szybko wprowadzi zdalnie przeszkolony do tego celu pracownik. W jednej sekundzie na elektronicznych cenówkach w całym sklepie (lub przy całej grupie produktów) pojawi się nowa wartość i to bez potrzeby jakiejkolwiek ingerencji ze strony personelu, który może w tym czasie zająć się innymi zadaniami.

Oszczędność czasu personelu to dużo więcej niż tylko lepsze zarządzanie pracą zespołu. To także wymierne, długofalowe oszczędności finansowe dla firmy. W perspektywie kilku lat inwestycja w elektroniczne etykiety cenowe może przynieść realne zyski i zmniejszenie kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa.

5. Etykiety elektroniczne znacząco zmniejszają ryzyko błędów w cenach

Etykiety w sklepach zmieniane są bardzo często. Dotyczy to zwłaszcza dużych sklepów sieciowych z mocno rozbudowanym asortymentem. Jeśli liczy on tysiące pozycji, a ich cena zmienia się wielokrotnie w ciągu miesiąca, bardzo łatwo o ludzki błąd lub pomyłkę.

Tymczasem prawo nakłada na przedsiębiorcę obowiązek dokładnego oznaczenia ceny produktu wystawionego na sprzedaż. To samo prawo stoi też po stronie konsumenta, gdy cena na półce różni się od ceny przy kasie. W takiej sytuacji obowiązująca będzie cena widniejąca na sklepowej półce, nawet gdy jest już ona nieaktualna.

Brak zgodności ceny z półki z ceną przy kasie wywołuje wiele konfliktowych sytuacji z klientami. Dla sklepu oznacza dodatkowe, niepotrzebne koszty, a czasem utratę zaufania ze strony klientów i niepochlebne opinie, które psują wizerunek marki.

Elektroniczne etykiety cenowe, które pozwalają na błyskawiczną aktualizację cen, znacząco zmniejszają ryzyko wystąpienia tego problemu. Bo choć można w dalszym ciągu ustawić przez pomyłkę nieprawidłową cenę w systemie, to sytuacje takie zdarzają się bez porównania rzadziej niż w przypadku tradycyjnych, papierowych etykiet.

Etykiety elektroniczne

Źródło: dasoft.com.pl

Dlaczego warto wybrać elektroniczne cenówki firmy Dasoft?

Dasoft to czołowy dostawca wielu zaawansowanych technologicznie rozwiązań, w tym także elektronicznych cenówek. Elektroniczne etykiety cenowe firmy Dasoft to niezawodny system od pewnego dostawcy, który dysponuje zespołem doświadczonych fachowców i oferuje obsługę i serwis urządzeń 24 godziny na dobę.

Elektroniczne etykiety cenowe Dasoft oferuje w dwóch wersjach, różniących się ceną, wyglądem oraz żywotnością baterii. Etykiety elektroniczne w wersji standard to rozwiązanie idealne dla mniejszych sklepów, proste, ale nadal funkcjonalne, z bateriami o żywotności 5 lat. Mimo że etykiety standard nie są wyposażone w niektóre zaawansowane funkcjonalności, doskonale zastąpią zwykłe, papierowe cenówki.

Z kolei elektroniczne etykiety cenowe premium sprawdzą się doskonale w salonach premium i w przypadku marek stawiających na innowacje i prestiż. Ich atutem jest wyjątkowa żywotność baterii, która wynosi aż 10 lat, nowoczesny design i system bezprzewodowej wymiany plików NFC.

Elektroniczne cenówki firmy Dasoft to nowoczesne rozwiązanie, które daje konkretne oszczędności finansowe, pozwala lepiej zarządzać czasem pracy personelu sklepu oraz podnosi prestiż marki. Jeśli chcesz być o krok przed konkurencją i postawić na innowacyjne, przyszłościowe technologie, już dzisiaj sprawdź ofertę Dasoft!
Zdjęcia w treści artykułu pochodzą ze strony dasoft.com.pl