Aplikacja dla sygnalistów – czy warto się na nią zdecydować?

Mężczyzna korzysta z aplikacji dla sygnalistów

Aplikacja dla sygnalistów pozwala spełnić wymogi nakładane przez dyrektywę o ochronie sygnalistów. Dzięki temu wyznaczone jednostki mogą sprawnie reagować na zgłoszenia dot. potencjalnych naruszeń, co skutecznie minimalizuje ryzyko strat wizerunkowych danej organizacji. Wdrożenie rozwiązań tego typu trwa maksymalnie do 7 dni od podpisania umowy – miesięczne koszty oscylują w granicach 170 zł netto, w zależności od wybranego pakietu i konkretnego usługodawcy.

Dlaczego warto zainwestować w aplikację dla sygnalistów?

Aplikacje dla sygnalistów pozwalają spełnić aktualne wymogi prawne. Wpływają na rozwój firmy, umożliwiając dodatkowo kreowanie jej pozytywnego wizerunku, a także zwiększenie zadowolenia pracowników. Jeśli zastanawiasz się nad w pełni anonimową i bezpieczną aplikacją dla sygnalistów – wybierz Whiblo. Narzędzie to zostało opracowane w środowisku chmury obliczeniowej. Dzięki temu wdrożenie jest bardzo proste, nie obciążając dodatkowo infrastruktury IT Twojej organizacji. Dostępne są dwie wersje: w j. polskim i w j. angielskim.

Jak działa aplikacja dla sygnalistów?

Aplikacja dla sygnalistów jest uruchamiana na serwerach niezależnych od klientów, co pozwala zachować pełną anonimowość. Każde zgłoszenie jest tworzone przez pracowników, którzy zauważą nieprawidłowości na systemie zabezpieczonym certyfikatem SSL.

Uwagi odbierają osoby wyznaczone przez klienta – dysponują one kontami w serwisie, na które logują się za pomocą podwójnej autoryzacji. Dialogi pomiędzy sygnalistami a koordynatorami przebiegają anonimowo. Dodatkowo aplikacja umożliwia prowadzenie wewnętrznego rejestru zgłoszeń, automatyczne generowanie raportów, a także archiwizowanie zgłoszeń i dokumentów.

Jeśli zdecydujesz się na aplikację Whiblo – przyjazny, bezpieczny i anonimowy system sygnalistyczny, możesz bez problemu wyeksportować dane, co pozwoli przedstawić je na szkoleniu firmowym w celu poprawy działania poszczególnych struktur Twojej organizacji.

Aplikacje dla sygnalistów – korzyści

Systemy te pasują do każdej organizacji bez względu na wielkość i branżę. Są dostępne z poziomu komputera oraz urządzeń mobilnych przez całą dobę. Wyróżniają się ponadprzeciętnym bezpieczeństwem (serwery z certyfikatem ISO 27001 zostały ulokowane na terenie UE) oraz jak już wcześniej wspomnieliśmy pełną anonimowością dzięki zastosowaniu rozwiązań informatycznych uniemożliwiających ujawnienie tożsamości.

Dlaczego klienci decydują się na aplikacje dla sygnalistów?

  • są proste w użyciu,
  • responsywne,
  • anonimowe,
  • bezpieczne,
  • uniwersalne,
  • zgodne z obecnymi dyrektywami.

Warto również wspomnieć, iż rozwiązanie opisywane w dzisiejszym artykule jest w pełni konfigurowalne. W konsekwencji wybrane funkcjonalności podlegają personalizacji na życzenie klienta. Każdy sygnalista może prowadzić anonimowy dialog z koordynatorem bez podawania danych kontaktowych. Interfejs aplikacji dla sygnalistów wyróżnia się prostą obsługą, dzięki czemu osoby wyznaczone w firmie mogą obsługiwać zgłoszenia bez konieczności całodniowego wdrożenia (wystarczy zapoznać się z podstawowymi opcjami narzędzia).