APS – kompleksowe rozwiązania z dziedziny automatyki przemysłowej, z których warto skorzystać

„Wdrażanie efektywnych innowacji” – to właśnie misja APS – działającego od 1993 roku na polskim rynku lidera w dziedzinie automatyki, pomiarów i sterowania. O historii firmy i działaniach, na jakich się skupia powiemy w dzisiejszym artykule.

Przybliżmy krótką historię APS

Początek lat dziewięćdziesiątych – to właśnie wówczas Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. zaczęła stawiać pierwsze kroki na rynku automatyki przemysłowej i elektryki. Formalna data utworzenia spółki to 8 październik 1993 roku. Istotnym momentem w działalności firmy było uzyskanie w 1997 roku certyfikatu ISO 9001, który świadczył o właściwej organizacji spółki.

W 2007 roku wspólnicy firmy podjęli decyzję o przekształceniu formy działalności ze Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na Spółkę Akcyjną. W efekcie podpisano akt notarialny i dokonano zmiany specyfikacji działania na Spółkę Akcyjną. Rok później, w 2008 roku przedsiębiorstwo zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Stały rozwój i nowatorska działalność, to ogromne atuty spółki, które należy podkreślić. Świadczą o tym chociażby rozbudowa hali produkcyjno – montażowej, stworzenie montowni rozdzielni elektrycznych i szaf sterowniczych, czy powiększenie biura projektowego.

W wyniku zakupu udziałów, firma APS stała się pełnoprawnym właścicielem Zakładu Remontowo-Usługowego Instalacji i Urządzeń Elektroenergetycznych ELREM Sp. z o.o.

Od 2006 roku Spółka jest członkiem podlaskiego Klastra Obróbki Metali (KOM), posiadającego status Krajowego Klastra Kluczowego.

Jakie usługi świadczy APS?

APS S.A. oferuje kompleksowe usługi z dziedziny automatyki przemysłowej i elektryki. Zakres działalności Spółki to: projektowanie, wykonawstwo, remonty, serwis i eksploatacja układów automatyki, sterowania, pomiarów i zabezpieczeń, urządzeń elektrycznych i procesów technologicznych, sprzedaż urządzeń automatyki przemysłowej.

APS specjalizuje się w prefabrykacji rozdzielnic nN przeznaczonych do rozdziału energii i zabezpieczania urządzeń elektrycznych, niskoprądowych rozdzielnic nN do zasilania struktur AKPiA oraz szaf sterowniczych, dedykowanych pod indywidualne potrzeby klientów.

Unikalność i indywidualne podejście

Zasadniczą cechą usługi APS SA jest indywidualne podejście i dostosowanie repertuaru działań do specyfiki odbiorcy i jego środowiska pracy. APS SA jest firmą inżyniersko – wdrożeniową. Duża część pracy Spółki opiera się na opracowywaniu koncepcji systemów sterowania i nadzoru, projektowaniu i programowaniu. Ze względu na tę specyfikę każde realizowane przez APS zlecenie nosi silne znamiona unikalności.

Dzięki młodemu i energicznemu zespołowi inżynierów i techników klienci mogą liczyć na fachową i rzetelna obsługę.

APS zapewnia:

 • specjalistyczny sprzęt,
 • kompleksową realizację umów,
 • nowoczesne rozwiązania technologiczne,
 • nowatorskie narzędzia programistyczne,
 • wyspecjalizowaną kadrę, a to ogromny jej atut.

Źródło: APS S.A.

Spółka APS zrealizowała wiele inwestycji, o ogromnym znaczeniu dla naszej narodowej gospodarki. Elektrociepłownie, elektrownie, oczyszczalnie ścieków, zakłady ciepłownicze, szpitale, przedsiębiorstwa przetwórstwa spożywczego, wodociągi, porty lotnicze, metro – to tylko nieliczne przykłady z wielu wykonanych projektów. Spółka stale poszerza rynek działania, wykraczając poza granice Polski. APS wykonywała już prace w Norwegii, Szwecji, Słowacji, Danii, Francji, na Ukrainie i Białorusi, a nawet na Syberii. Jak widać, jej dorobek mocno zaskakuje.

Pełna oferta firmy dostępna jest na stronie – http://www.aps.pl/pl/oferta-20437.

Robotyzacja? Czy i w tym zakresie APS jest w stanie nam pomóc?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, spółka rozszerzyła działalność o usługę robotyzacji. Nie jest to usługa prosta we wdrożeniu i obsłudze, jednak niezwykle przydatna w optymalizacji procesów produkcyjnych.

APS oferuje automatyczne zrobotyzowane systemy z przeznaczeniem do:

 • obsługi maszyn,
 • spawania,
 • paletyzacji,
 • malowania,
 • zgrzewania,
 • pakowania,
 • czy montażu i przenoszenia elementów.

Robotyzacja jest kompleksową usługą począwszy od projektu, a skończywszy na wykonaniu integracji z systemami nadzoru i zarządzania oraz serwisie.

Pozabranżowa działalność

Warto docenić spółkę Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. nie tylko za swoje działania na rynku automatyki przemysłowej i elektryki. Jak się okazuje, firma prowadzi dużo szersze działania.

Jednym, z nich jest współpraca z Politechniką Białostocką. Spółka zobowiązała się do przyjmowania studentów uczelni na praktyki zawodowe, co daje szanse młodym osobom na poszerzanie swojej wiedzy i podnoszenie kwalifikacji, które niewątpliwie będą przydatne w przyszłości.

Od 2018 roku APS jest partnerem Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, który jako pierwszy w regionie, od roku akademickiego 2018/2019 oferuje nowoczesne, dualne studia inżynierskie o profilu praktycznym na kierunku Elektrotechnika w specjalności automatyka przemysłowa.

Spółka uczestniczy w programie kształcenia zarówno od strony prowadzenia jednego z przedmiotów oraz umożliwia odbywanie praktyki przemysłowej.

Co więcej, angażuje się w akcje charytatywne. Spółka wspiera inicjatywy organizowane przesz Białostockie Hospicjum dla Dzieci – „Pomóż Im” oraz coroczną przedświąteczną akcję białostockiej „Gazety Wyborczej” – „Choinka Darczyńców”.

Podsumowując – APS to przedsiębiorstwo, które stale podejmuje nowe wyzwania, poszukuje nowatorskich rozwiązań i technologii, a przy tym stawia na jakość i zaangażowanie.

 

 

 

 

 

 

Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A.
ul. A. Mickiewicza 95F, Białystok
e-mail: [email protected]
www.aps.pl