Atrakcyjny kredyt 50/50

Samochód brany na kredyt

Kredyt 50/50 – rozwiązanie cieszące się coraz większa popularnością. Prześledźmy zatem, czemu akurat to rozwiązanie finansowanie z każdym miesiąca powiększa grono swych entuzjastów.

Dlaczego kredyt 50/50?

Kredyt 50/50 to stosunkowo nowa usługa na rynku, szczególnie chętnie oferowana w branży samochodowej. Główną jej cechą jest to, że opiera się jedynie na dwóch ratach, a nie na kilkunastu, jak ma to miejsce w przypadku kredytu tradycyjnego. Wynika z tego, ze kredytobiorca zobowiązany jest do wpłacenia połowy kwoty podczas podpisywania umowy, natomiast do spłacenia reszty zobligowany jest dopiero na koniec okresu kredytowania. Z tego też powodu wartość kredytu jest znacznie niższa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań kredytowych.

Wielką zaletą kredytu 50/50 jest uproszczona procedura jego uzyskania. Wystarczy wziąć ze sobą dowód tożsamości oraz dokumenty potwierdzające wysokość dochodów z ostatnich 3 miesięcy. To tyle. Następnym etapem jest złożenie stosownych podpisów i wyjechanie z salonu autoryzowanego dealera wymarzonym modelem.

Kredyt 50/50 w praktyce

Jednym z producentów, który posiada w swej ofercie kredyt 50/50 jest francuski koncern samochodowy Renault – https://www.renaultfinansowanie.pl/promocje/kredyt-50/50. Współpracujący z bankiem RCI światowy potentat posiada bardzo atrakcyjne stawki dla swych klientów. Przykład? Załóżmy, że wybieramy samochód, którego wartość wynosi 70 692 zł, a wpłata własna wyniesie 35 320 zł. W takim przypadku druga rata spłacana na koniec okresu kredytowania, będzie powiększona o wcześniej wspomniane dodatkowe opłaty i osiągnie 37 085,48 zł (zakładając, że RRSO będzie na poziomie 5,01%, oprocentowanie w skali roku 0%, a opłata przygotowawcza wyniesie 1765,98 zł).

Zainteresowało Cię powyższe rozwiązanie kredytowe? Jeśli tak, koniecznie zasięgnij dodatkowych informacji u autoryzowanego dealera i dowiedz się o aktualnych promocjach. Może to właśnie teraz jest idealny czas na zmianę auta na nowe?