Basen ogrodowy – korzyści, rodzaje, koszt

Artykuł sponsorowany

Coraz częstszym elementem wyposażenia ogrodów staje się basen. Możliwość kąpieli na terenie własnej posesji bywa dla wielu osób niezwykle kusząca. Warto zatem poznać główne atuty tego rozwiązania oraz dowiedzieć się, jakie rodzaje basenów są dziś dostępne na rynku.

Typy  basenów ogrodowych

Istnieje wiele rodzajów basenów, jednak najpopularniejszą z opcji są wersje nadmuchiwane, które można bez trudu przenosić w inne miejsca. Modele tego typu kupowane są najczęściej z myślą o młodszych użytkownikach.

Kolejna opcja to baseny stelażowe, które są już znacznie większe i wyższe, dzięki czemu może z nich korzystać wiele osób. Wykonane są z tworzywa sztucznego (PCV), a całość oparta jest na metalowym stelażu i ramie. Basen stelażowy wymaga nieco zaangażowania związanego z pielęgnacją, czystością i przygotowaniem do kąpania.

Ciekawym rozwiązaniem jest basen rozporowy o okrągłym kształcie i dość dużej pojemności. Korzystanie z niego możliwe jest dopiero wtedy, gdy odpowiednia ilość wody będzie w stanie naprzeć ściany – wówczas całość stanie się stabilna i odpowiednio usztywniona.

Poza kupnem gotowych modeli przenośnych, istnieje też opcja zbudowania basenu stacjonarnego, na stałe montowanego na terenie ogrodu.

Zalety basenu ogrodowego

Główną korzyścią, jaką daje posiadanie basenu, jest możliwość relaksowania się i zażywania kąpieli we własnym ogrodzie o dowolnie wybranej porze. Nie ma konieczności odwiedzania np. pływalni publicznych, co dla wielu osób stanowi ogromny atut ze względu na większą prywatność, higienę oraz zaoszczędzony czas i pieniądze. Dostępny nieustannie basen ogrodowy to szansa na ciekawą formę spędzania wolnego czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. W przypadku dzieci to również sposób na rozwijanie sprawności fizycznej, nabywanie umiejętności pływania oraz zachęcanie młodego człowieka do aktywności na powietrzu. Warto także dodać, że dobrej jakości basen może stać się elementem pozytywnie wpływającym na wygląd i renomę całego przydomowego terenu.

Zakup i koszt

Z nabyciem tego typu produktu nie ma dziś problemu – baseny dostępne są w wielu sklepach online i stacjonarnych, a ich koszt zależny jest od rodzaju czy wielkości. Najtańsze są baseny dmuchane czy rozporowe – te można nabyć już od około 100 zł. Znacznie droższe są wersje stelażowe (od kilkuset do kilku tysięcy zł). Z kolei budowa basenu ogrodowego może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy zł. Często sklepy oferują promocje – niższa cena, choć bardzo atrakcyjna, zazwyczaj dotyczy jednak posezonowych wyprzedaży. W praktyce oznacza to konieczność wielomiesięcznego oczekiwania na kąpiele, aż do czasu nadejścia kolejnych ciepłych dni. Jeśli zatem nie posiadamy żadnych funduszy, a zależy nam, by jeszcze tego lata móc relaksować się w przyjemnym ogrodowym basenie, można skorzystać z innego rozwiązania. Szybkie pożyczki online to niezawodny sposób w takich kryzysowych sytuacjach. Dzięki nim można już po bardzo krótkim czasie cieszyć się wspaniałym, prywatnym miejscem do zabaw w wodzie.