Bezpieczna tożsamość cyfrowa, czyli mojeID w Banku BNP Paribas teraz dostępne dla każdego Klienta

Trzeba pamietać o bezpiecznej tożsamości cyfrowej

Bank BNP Paribas dołączył do grona instytucji finansowych, które umożliwiają swoim klientom utworzenie Tożsamości Elektronicznej w ramach usługi mojeID. Bank przeprowadził pełną integrację z systemem mojeID, co pozwoli jego Klientom jeszcze łatwiej korzystać z niektórych cyfrowych usług publicznych.

Potwierdzenie tożsamości w Banku BNP Paribas

Od 27 maja 2021 r. Klienci Banku BNP Paribas mają możliwość bezpłatnego utworzenia Tożsamości Elektronicznej, która pozwoli na ich zdalną identyfikację w ramach usługi mojeID, udostępnianej przez KIR. Tożsamość cyfrowa pozwoli użytkownikom banku na wygodne, bez konieczności wychodzenia z własnego domu, załatwienie wielu spraw administracyjnych, a także na korzystanie z licznych usług komercyjnych dostępnych w internecie.

Tożsamość internetowa może zostać utworzona przez każdego pełnoletniego Klienta Banku BNP Paribas, który jest osobą fizyczną oraz polskim rezydentem. Można to zrobić poprzez system bankowości internetowej GOonline. Konieczne jest jednak osobiste potwierdzenie tożsamości w placówce przez pracownika banku w oparciu o ważny dokument osoby chcącej korzystać z tożsamości elektronicznej oraz usługi mojeID.

Tożsamość online to tzw. środek identyfikacji elektronicznej. Jest to zestaw potwierdzonych danych o Kliencie, który umożliwia jego identyfikację i korzystanie z usług online. Tożsamość Elektroniczna spełnia wszystkie zarówno europejskie, jak i krajowe regulacje dotyczące identyfikacji elektronicznej.

Tożsamość cyfrowa mojeID:

  • to bezpłatna, elektroniczna możliwość potwierdzenia swojej tożsamości w internecie
  • daje możliwość załatwienie wielu spraw online (m.in. sprawy urzędowe, kontakty z dostawcami usług energetycznych, medycznych, ubezpieczeniowych czy telekomunikacyjnych)
  • pozwala stworzyć Profil Zaufany
  • zapewnia nieograniczony dostęp online do swoich danych (podatkowych, zdrowotnych, rejestrowych oraz ubezpieczeń społecznych)

odcisk kciuka

Usługa mojeID daje Klientom Banku BNP Paribas dostęp do większej liczby usług online, w tym m.in. w zakresie e-commerce, energetyki, mediów, ubezpieczeń, telekomunikacji, czy usług medycznych, a także serwisów e-administracji (m.in. ePUAP, biznes.gov.pl, praca.gov.pl, pacjent.gov.pl). Dzięki mojeID podpiszą dokumenty urzędowe (np. zeznania podatkowe) bez wychodzenia z domu, a także będą mogli łatwo założyć Profil Zaufany, który pozwala logować się w serwisach administracji publicznej, aby załatwiać sprawy oraz podpisywać dokumenty urzędowe.

Jak założyć Tożsamość Elektroniczną mojeID w BNP Paribas?

  • Zaloguj się do serwisu transakcyjnego GOonline
  • Wybierz sekcję „Usługi”
  • W zakładce „eUrząd” kliknij „Tożsamość Elektroniczna”
  • Kliknij „Złóż wniosek”

Bezpieczeństwo i autoryzacja

Ogromną zaletą Tożsamości Elektronicznej jest jej bezpieczeństwo. Bank przesyła informacje potwierdzające tożsamość Klienta wyłącznie za jego zgodą. Nigdy nie robi tego automatycznie. Usługa gwarantuje również poufność przekazywanych informacji. Bank nie jest informowany, jaką sprawę Klient załatwia i nigdy nie udostępnia jego danych logowania.

W ramach procesu realizowanego na stronie dostawcy usług wybierz potwierdzenie tożsamości z BNP Paribas w sekcji „mojeID”. Zostaniesz przekierowany na stronę logowania. Po prawidłowym zalogowaniu do bankowości internetowej GOonline, pojawi się ekran z Twoimi danymi oraz zgodami. Zanim system udostępni dane dostawcy usług, zostaniesz poproszony o autoryzację całej operacji kodem SMS albo mobilną autoryzacją. Po jej dokonaniu zostaniesz przekierowany z powrotem na stronę dostawcy usług.

KIR, operator usługi mojeID, został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego, zapewniając przy tym niezawodność oraz bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług.