BLIK na telefon – szybki przelew z dowolnego banku

Kobieta korzysta z blika na telefonie

Wraz z rozwojem systemów płatności internetowych pojawiło się sporo metod, które umożliwiają dokonywanie bezpiecznych internetowych transakcji. Wśród klientów dużym zainteresowaniem cieszą się szybkie przelewy, a także możliwość płacenia zarówno w sklepie internetowym, jak i w sklepie stacjonarnym wygenerowanym przez aplikację bankową kodem BLIK. Co więcej przy użyciu tej metody wypłacić można również pieniądze z bankomatu. Ze względu na wygodę, którą zapewnia, ten sposób płacenia jest chętnie wykorzystywany i minimalizuje ryzyko oszustwa.

BLIK na telefon – idealny do płatności online

W codziennym życiu klienci często stawiają na komfort i poszukują rozwiązań, które im go zagwarantują. Z tego powodu popularność mają zakupy online, jak i internetowe opłacanie rachunków. Przede wszystkim w internecie nabyć można wiele artykułów w niższej cenie niż w sklepie stacjonarnym. Poza tym, można to zrobić bez wychodzenia z domu – wystarczy znaleźć interesującą ofertę i wybrać odpowiedni dla siebie towar czy usługę. Aby nie logować się do konta bankowego i nie podawać danych z karty, wystarczy przez aplikację bankową wygenerować 6-cyfrowy kod BLIK, który łączy strony transakcji. Dzięki tej metodzie proces płatności przebiega szybko i bezpiecznie.

BLIK na telefon – płatności w sklepie stacjonarnym

Dla wielu osób płatność kartą płatniczą w miejscu publicznym nie jest komfortowa. O ile drobnych transakcji dokonywać można bez konieczności podawania PIN-u, to w przypadku większych kwot zazwyczaj jest to wymagane. Nie każdy klient chętnie wystukuje go na klawiaturze terminala, zwłaszcza kiedy w kolejce stoją inne osoby i mogą zapamiętać wpisywane cyfry. Z tego względu konsumenci często korzystają z metody płacenia kodem BLIK również w sklepie stacjonarnym. Niezależnie od banku, można wygenerować go w aplikacji, po czym za jej pomocą potwierdzić transakcję. Z kodem BLIK takie czynności, jak płatności online i stacjonarne czy wypłacanie pieniędzy z bankomatu, są o wiele bezpieczniejsze, a jednocześnie prostsze.