Co najczęściej wysyłamy w kopertach C3?

Koperta o rozmiarze C3 leży na białym stole

Koperty dostępne na rynku produkowane są w przeróżnych rozmiarach, aby jak najlepiej spełnić swoją rolę — zabezpieczyć przesyłkę. Jednym z najpopularniejszych rodzajów tych papierowych opakowań są koperty C3. Jakie są ich wymiary i do czego można ich użyć? Sprawdź.

Jakie są wymiary koperty C3?

Oznakowania rozmiarów kopert są dosyć intuicyjne (przynajmniej w większości przypadków) i posiadają swoje odpowiedniki w rozmiarach kartek. Tak więc koperty C3 stworzone są do chowania w nich dokumentów A3. Jakie są to dokładnie wymiary? 324 x 458 mm. Dla porównania standardowy blok rysunkowy ma wymiary 229 x 324 mm. Jest to kartka A4, czyli karta A3 złożona na pół.

Co można zrobić z kopertą C3?

Koperty C3 posiadają szereg zastosowań. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście wysyłanie przesyłek pocztą. Ale co najczęściej się do nich wkłada?

Katalogi

Do koperty C3 zmieszczą się zarówno większe katalogi w rozmiarze A3, jak i mniejsze — A4, A5 czy A6. Jeśli wydania są niewielkie, to bez problemu można je spakować nawet kilka w jedno opakowanie. Należy jednak pamiętać, że zwyczajna przesyłka nie może być cięższa niż 2000 gramów (2kg). Katalogi stanowią jedno z ciekawszych materiałów marketingowych. Jeżeli wysyłasz je do swoich potencjalnych jak i obecnych klientów zadbaj o to, aby były odpowiednio zabezpieczone przed wszelkimi uszkodzeniami. Pozaginany i porysowany druk nie wywrze dobrego wrażenia. Dlatego pakując katalog do koperty C3 masz pewność, że przesyłka dotrze do adresata nienaruszona.

Prace plastyczne

Koperty C3 mogą również stanowić świetne zabezpieczenie dla prac plastycznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku takich zawodów jak architekt czy rysownik, którzy przesyłają swoje projekty do klientów. Koperta ochroni je przed zniszczeniem, dzięki czemu będą się pięknie prezentować po otwarciu.

Dokumenty firmowe

W kopertach C3 przesyła się również formalną dokumentację. Mogą to być wzory umów, kontrakty, raporty itd. Tak jak i w powyższych przypadkach, istotne wydruki muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby żadna ważna informacja nie została zniszczona, zamazana, urwana. Ponadto koperta C3 dobrej jakości ochroni swoją zawartość przed wglądem osób nieupoważnionych.

Prywatna korespondencja

Przesyłanie listów, pocztówek, magazynów itp. nie zawsze wiąże się z prowadzeniem biznesu. Często jest to po prostu kwestia przesyłania prywatnej korespondencji. Mogą to być wiadomości dla najbliższych, zgłoszenia do pracy, aplikacje na studia, prezenty i szereg innych dokumentów.

Inne zastosowania koperty C3

Koperty C3 stanowią także świetne zabezpieczenie poufnej i ważnej dokumentacji. Dzięki ich odpowiedniemu oznaczeniu koperty mogą posłużyć jako łatwy sposób na uporządkowanie papierów istotnych dla firmy czy osób prywatnych. Mogą to być np.:

  • umowy,
  • listy z placówek państwowych,
  • wyniki badań,
  • dyplomy,
  • certyfikaty,
  • prace zaliczeniowe.

I wiele innych wydruków, które powinny znajdować się w pomieszczeniu bezpiecznym i dostępnym tylko dla wybranych osób.