Coraz więcej polskich miast pozwala na zakupienie biletów MPK przez telefon

Komórka i tablet

Zakupienie biletu na autobus albo na tramwaj wcale nie musi odbywać się tylko gotówką. Coraz więcej miast w Polsce oferuje też możliwość wykupienia biletów MPK z użyciem telefonu komórkowego. To bardzo wygodne rozwiązanie dla podróżujących!

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się, że uciekł ci autobus, ponieważ stałeś w kolejce do kiosku albo do biletomatu? A może nie miałeś przy sobie drobnych? Była noc i nie można było nigdzie kupić biletów? To jedynie parę przypadków, ponieważ jest ich o wiele więcej. Można im jednak zapobiec – wystarczy sprawdzić, czy w danym mieście nie mamy możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej przez telefon komórkowy. Taka usługa jest obecnie dostępna w kilkudziesięciu miastach w kraju i ciągle dołączają do nich kolejne.

Zalety kupna biletów mobilnych MPK:

  • oszczędność czasu – nie trzeba stać w kolejce do kiosku albo biletomatu, ponieważ kupujemy bilet bezpośrednio na telefonie
  • mniejszy stres – nie denerwujemy się, że ucieknie nam autobus lub tramwaj
  • możemy kupować bilety 24h na dobę – nie ma problemu z kupnem biletów w niedziele lub w święta

Jak kupuje się bilety MPK przez telefon?

Aby zakupić wygodnie bilety MPK całkowicie przez telefon, trzeba przede wszystkim posiadać odpowiednią aplikację. Jedną z aplikacji tego rodzaju jest mPay, która służy również do obsługi innych płatności mobilnych. Aplikacja ta jest dostępna między innymi w miastach takich jak Warszawa, Kraków, Kielce, Przemyśl, Rzeszów, Łódź czy w Trójmieście.

 Aplikację pobieramy na swój telefon – jest ona dostępna na systemy Android, iOS, Windows. Następnie instalujemy ją i zakładamy własne konto. Na tym etapie wybieramy również metodę zapłaty – możemy podpiąć pod aplikację kartę lub możemy doładować przelewem nasze konto, z którego potem będą odliczane pieniądze za bilety. Gdy chcemy kupić bilet, po prostu naciskamy odpowiednią opcję w telefonie i potwierdzamy transakcję swoim prywatnym kodem. Bilet zapisywany jest na naszym koncie i w razie kontroli możemy go łatwo okazać. Do kupna biletu potrzebny jest dostęp do internetu, z kolei przy kontroli telefon nie musi już łączyć się z siecią.