Czy laptopy poleasingowe są dobre?

Laptop poleasingowy stoi na biurku

Potrzebujesz laptopa, ale interesują Cię tylko tanie rozwiązania? Polecamy zwrócić uwagę na laptopy używane! Szczególnie że dziś można znaleźć na rynku dobre laptopy w naprawdę niskich cenach i w dalszym ciągu działające poprawnie.

Dlaczego warto kupić laptop poleasingowy? Zanim odpowiemy na to pytanie, w pierwszej kolejności przypomnijmy, czym właściwie laptopy poleasingowe są. Zapraszamy do lektury już teraz!

Czym są laptopy poleasingowe?

Co to jest laptop poleasingowy? To nic innego jak po prostu urządzenie używane. A jego pierwszym właścicielem jest zazwyczaj jakaś firma. Przedsiębiorstwa najczęściej inwestują w bardzo wydajne i wysokiej jakości rozwiązania, dlatego większość laptopów poleasingowych to modele ze świetnymi parametrami. Laptopy, które używa się w tak zwanym biznesie, zwykle wyróżniają się mocno wzmocnioną zewnętrzną konstrukcją i równie mocnym wnętrzem. Wykorzystuje się urządzenia z wydajnymi procesorami – na przykład Intel Core i7, z wysokiej klasy kartami graficznymi, a także z dużo większą ilością pamięci RAM – na przykład 16 GB. Nierzadko laptopy poleasingowe nazywa się po prostu urządzeniami premium.
Warto kupić laptopa poleasingowego, jeśli zależy Ci na wciąż dobrej wydajności, sprawności oraz atrakcyjnej cenie. Niektóre dostępne w ofercie rozwiązania mogą mieć minimalne ślady użytkowania lub widoczne ślady użytkowania, ale to w ogóle nie przeszkadza w działaniu przenośnego komputera. W asortymencie sprawdzonego sklepu znajdziesz również laptopy poleasingowe w tak dobrym stanie i ze świetnymi parametrami, że spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dotyczy to szczególnie urządzeń od wiodących producentów. Dużą zaletą laptopów poleasingowych jest także ich cena. Dziś nie musisz przepłacać nawet za lepsze parametry, ponieważ na rynku dostępne są urządzenia używane w dużo niższej cenie, niż sprzęt nowy lub równie używany, ale odkupiony od osoby fizycznej. Dodatkowo zawsze otrzymujesz przynajmniej miesięczną gwarancję, gdyby w trakcie pierwszych dni użytkowania, coś przestało w komputerze przenośnym działać.

Do jakich zadań wystarczy Intel Core i5?

Zakup laptopa nierzadko sprawia problemy, ponieważ nie każdy musi wiedzieć, co oznaczają konkretne dane techniczne. A warto jednak zapoznać się z właściwościami, by mieć pewność, że ostatecznie wybierzemy laptopa, który sprawdzi się przy naszych działaniach. Oczywiście, jeśli komputer przenośny jest Ci potrzebny tylko do biurowych zadań, nie musisz przepłacać. Profesjonalna obsługa wymaga lepszych parametrów, do pracy biurowej natomiast spokojnie wystarczą nieco niższe czy standardowe parametry.
Na przykład w przypadku procesora okazuje się, że do zadań biurowych wystarczy Interl Core i3. Wspomniany w tytule Intel Core i5 to nieco lepszy procesor, gwarantujący dobrą szybkość działania oraz płynność prostszych gier i korzystania z różnych multimediów. Intel Core i7 poleca się już bardziej wymagającym użytkownikom – szczególnie typowym graczom. Na rynku można znaleźć także rozwiązania z procesorem Intel Core i9.

Czy tanie laptopy poleasingowe są dobre?

Jeśli już zdecydowałeś się na konkretny model procesora, ważna będzie także liczba rdzeni procesora – ale tylko w przypadku, gdy laptop ma służyć nam do większej ilości zadań, niż te biurowe czy czysto edukacyjne. Ważne jest także, by określić, jaka pojemność dysku SSD będzie Ci potrzebna. Powinna Cię także interesować przekątna ekranu. Im większa, tym więcej treści zmieścisz na ekranie. Ale z kolei mniejsze ekrany to mniejsze urządzenia, które jednocześnie są lżejsze i sprawiają dużo mniej problemów w transporcie. Często można spakować je do torebki czy plecaka i zabrać ze sobą w podróż, nie martwiąc się o dodatkowe kilogramy.
W przypadku pracy na laptopie poza domem ważny będzie także długi czas korzystania z urządzenia bez konieczności ładowania. Zanim zdecydujesz się na konkretne urządzenie, dokładnie sprawdź informacje na ten temat w opisie interesującego Cię produktu.

Laptopy używane a laptopy poleasingowe

Laptopy poleasingowe – jak już wspominaliśmy – są laptopami używanymi. Jednakże między nimi a typowymi – kolokwialnie mówiąc – „używkami”, które możemy odkupić na przykład od znajomego, jest jedna zasadnicza różnica. Decydując się na laptop poleasingowy, zawsze będziesz mieć pewność, że sprzęt, który wybierzesz, będzie sprawny i wystarczający. Takiej pewności w przypadku laptopów używanych nie ma nigdy, nawet jeśli sprzedający zapewnia nas, że jest inaczej. Dlatego warto w pierwszej kolejności sprawdzić ofertę z laptopami poleasingowymi. Szczególnie że nierzadko w ofertach takich urządzeń można znaleźć naprawdę dobre laptopy od wiodących producentów w atrakcyjnych cenach.
Ponadto znajomy – czy inna osoba fizyczna, od której odkupisz sprzęt – nie daje Ci żadnej gwarancji w sytuacji, gdyby po kilku dniach coś przestało w przenośnym komputerze działać. Odpowiednie sklepy z laptopami poleasingowymi zawsze sprzedają swoje produkty z przynajmniej miesięczną gwarancją. Komputery poleasingowe to prosty sposób, aby zaoszczędzić, a jednocześnie zyskać wydajne używane laptopy. Do większości zastosowań sprawdzą się tak samo dobrze jak nowy sprzęt, a jednocześnie będą bardziej wydajne na co wpływa Nvidia Quadro oraz Intel Pentium. W niektórych modelach również karta graficzna jest na tyle wydajna, że zapewnia komfort pracy. Jak widać oferta laptopów poleasingowych jest bardzo zróżnicowana.