Czy mobilny podpis elektroniczny to dobre wyjście dla osób starszych?

Mężczyzna podpisuje sie na papierach

SimplySign to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające szybkie i bezproblemowe składanie mobilnego podpisu elektronicznego. Dzięki usłudze kwalifikowanego e-podpisu wspieranej przez ten system możliwe jest znacznie sprawniejsze załatwianie wielu formalności i czynności biurokratycznych, które w określonym zakresie dotyczą zarówno przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Mimo innowacyjności tej aplikacji pozostaje ona jednak wysoce intuicyjna i łatwo dostępna, dlatego mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku, czerpiąc dla siebie korzyści niemożliwe do przecenienia. Szybsze załatwianie obowiązków administracyjnych to bowiem coś, czego życzy sobie z pewnością każda osoba, która choć raz natknęła się na problem długich kolejek do urzędu i stos dokumentów do wypełnienia. Dzięki SimplySign niedogodność tę można skutecznie wyeliminować – sprawdź, dlaczego w usługę mobilnego podpisu elektronicznego powinni zainwestować również seniorzy!<

Czym jest SimplySign?

SimplySign np. w Warszawie to usługa, która w znaczący sposób może ułatwić Ci życie, sprawiając, że wszelkie ciążące na Tobie formalności i czynności biurokratyczne załatwisz szybko, wygodnie i bez komplikacji. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej aplikacji, która – w opozycji do tradycyjnego podpisu elektronicznego – nie wymaga użycia fizycznego czytnika ani specjalnej karty kryptograficznej ze stosownym certyfikatem. To sprawia, że procedura składania podpisu mobilnego w wersji elektronicznej jest teraz jeszcze prostsza i bardzo intuicyjna w obsłudze dla wszystkich – seniorzy nie stanowią tutaj wyjątku. Okazuje się bowiem, że SimplySign to wygodny i samowystarczalny system, do którego wykorzystania potrzebny jest zaledwie smartfon lub komputer, czyli urządzenia prywatne, jakie znaleźć dzisiaj można w każdym domu.

SimplySign – dlaczego to się opłaca?

Usługa SimplySign to rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko pieniądze (które tradycyjnie musiałbyś wydać na cały sprzęt umożliwiający składanie e-podpisu), ale przede wszystkim czas, jaki co rusz poświęcamy na wizytę w rozmaitych urzędach i instytucjach. Konieczność osobistego pojawienia się w placówce może być zadaniem wyjątkowo uciążliwym zwłaszcza dla osób starszych, które z pewnością wolałyby uniknąć tych męczących wypraw. Z SimplySign jest to możliwe, ponieważ obszary, w których dopuszcza się wykorzystanie e-podpisu, stale się powiększają. Dziś zarówno osoby fizyczne, jak i firmy mogą podpisywać za pomocą mobilnego podpisu elektronicznego wiele dokumentów, a w tym m.in.:

  • umowy cywilno-prawne;
  • oferty handlowe;
  • e-faktury;
  • dokumentację medyczną;
  • wszelką korespondencję otrzymywaną z urzędów administracji publicznej.

Warto dodać, że to, co wzbudza pewne wątpliwości szczególnie u seniorów, to kwestia bezpieczeństwa oferowanego przez tego rodzaju innowacyjne systemy. W przypadku SimplySign obawy te okazują się jednak bezpodstawne. Aplikacja zapewnia bowiem wysoki poziom bezpieczeństwa i ochronę danych osobowych, co jest gwarantowane przede wszystkim przez użycie zaawansowanej technologii i międzynarodowych standardów (m.in. w zakresie ochrony haseł).

Gdzie wykupisz SimplySign? Warszawa to dobry wybór

Jak się zatem okazuje, inwestycja w mobilny podpis elektroniczny to sposób na szybkie i bezproblemowe załatwianie formalności i zobowiązań, bez konieczności tracenia czasu na dojazdy do poszczególnych placówek administracyjnych. Rozwiązanie to jest dodatkowo łatwo dostępne – stale rośnie bowiem liczba firm oferujących usługę SimplySign. Warszawa, Wrocław, Kraków czy jakiekolwiek inne, duże miasto to miejsca, w których bez problemu można znaleźć akredytowanych dostawców usług mobilnego podpisu elektronicznego. Dzięki temu możliwość korzystania z wygody i bezpieczeństwa gwarantowanego przez e-podpisy jest dziś w zasięgu każdej osoby chcącej usprawnić codzienne czynności administracyjne. Nawet seniorzy, którzy nie są zaprzyjaźnieni z nowymi technologiami, również mogą skorzystać z tego rozwiązania – wykwalifikowani specjaliści z pewnością pomogą załatwić wszelkie formalności i udzielą wskazówek na temat prawidłowego używania e-podpisu.