Czy można wziąć pożyczkę ratalną przez internet?

Pieniądze w dłoni

Pożyczki przez internet od firm pozabankowych cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ są znacznie łatwiejsze w uzyskaniu niż kredyty udzielane przez banki. Cały proces wnioskowania oraz weryfikacji odbywa się online, co znacznie przyspiesza udzielenie pożyczki. Co więcej, formalności są maksymalnie uproszczone, a firmy pożyczkowe gwarantują bezpieczeństwo transakcji.

Artykuł partnerski

Przykładową ofertę takiej pożyczki można zobaczyć na stronie ratkomat.pl. Jak skorzystać z pożyczki przez internet?

Pożyczka w sieci krok po kroku

Pierwszym etapem jest podjęcie decyzji o tym, jaka kwota jest potrzebna i jaka wysokość rat nie będzie nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu. Kolejna sprawa to okres spłaty, czyli na jak długo wzięta będzie pożyczka. Dopiero po ustaleniu tych kwestii można zacząć poszukiwania najlepszej oferty. Warto porównać kilka propozycji, ponieważ w każdej firmie pożyczkowej warunki są nieco inne. Zobacz również Mylisz kredyt z pożyczką? Popełniasz duży błąd!

Wybierając pożyczkę, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko koszty, ale również renomę firmy pożyczkowej i opinie klientów na jej temat. Po zdecydowaniu się na konkretną ofertę trzeba wypełnić formularz z podstawowymi danymi, dokładnie zapoznając się przy tym z umową pożyczki. Dokument wysyłany jest online, po czym następuje jego weryfikacja.

Bezpieczeństwo pożyczek online

Ryzyko korzystania z pożyczek internetowych nie jest wyższe niż w przypadku tradycyjnych metod pożyczania pieniędzy, o ile zachowa się podstawowe środki ostrożności. Zawsze konieczne jest uważne przeczytanie umowy i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości – to najlepsza ochrona przed utratą pieniędzy. Pożyczkę przez internet należy zaciągać, korzystając z własnego komputera lub telefonu.

Należy pamiętać, że żadna firma pożyczkowa ani bank nie będzie wymagać podania hasła do konta w bankowości mobilnej. W przypadku, gdy taka rubryka istnieje w formularzu, oznacza to, że strona należy do oszustów. Fakt ten trzeba zgłosić policji. Szukając pożyczki, trzeba też zwrócić szczególną uwagę na koszty rzeczywiste, które zazwyczaj napisane są mniejszym drukiem.