Czym jest chmura hybrydowa? – zalety stosowania

Chmura hybrydowa.

Gromadzenie danych w chmurze jest dobrym posunięciem, które pozwala na uchronienie się przed skutkami awarii czy działalności osób trzecich. Istnieje kilka form przestrzeni służących do przechowywania takich plików. Czym jest chmura hybrydowa i jak działa?

Czym jest chmura hybrydowa?

Chmura hybrydowa to połączenie modelu prywatnego i publicznego w jednym produkcie. Pierwszy wariant, zapewnia duże bezpieczeństwo i pozwala na zainstalowanie w dowolnym miejscu, w zależności od potrzeb danego użytkownika. Drugi natomiast, służy do efektywnego skalowania w sytuacji, gdy występuje zwiększone zapotrzebowanie na moc obliczeniową.

Chmura hybrydowa oferowana przez takie firmy, jak np. https://cloudferro.com/ łączy w sobie najlepsze cechy wariantu publicznego i prywatnego. Dzięki temu pozwala ona na zmniejszenie niezbędnych wydatków, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo gromadzonych danych.

Jakie są zalety chmury hybrydowej?

Chmury hybrydowe mają liczne zalety, dlatego cieszą się rosnącą popularnością. Najważniejsze z nich to:

  • odporność na awarie poprzez wydzielenie oddzielnych lokalizacji,
  • efektywność,
  • skalowanie umożliwiające poradzenie sobie ze wzrostem zapotrzebowania na wydajność chmury,
  • niższy koszt niż w przypadku chmury prywatnej.

Chmura hybrydowa pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej mocy obliczeniowej przy zachowaniu bezpieczeństwa. Jest ona dobrym wyborem w sytuacji, gdy chcesz testować aplikacje w prywatnym środowisku, a następnie wdrożyć je w chmurze publicznej. Takie rozwiązanie okazuje się również świetnym wyjściem dla osób, którym zależy na przechowywaniu kopii zapasowych, w co najmniej dwóch przestrzeniach.

Dzięki chmurze hybrydowej można zachować ciągłość biznesową także w razie awarii. Jest to zatem świetny wybór dla dużych firm, które gromadzą ogromne ilości danych i chcą przechowywać je w bezpieczny sposób. Korzystając z chmury hybrydowej, nie dojdzie do przerwy w działaniu przedsiębiorstwa po awarii lub ataku.