Czym jest program Mapper?

Korzystanie z programu mapującego określanego jako Mapper

Program mapujący, inaczej określany jako Mapper. Jest to pakiet oprogramowania do systemu informacji geograficznej – interaktywna wizualizacja. Jeden z najbardziej cenionych programów ze względu na szerokie spektrum formatów danych przestrzennych i możliwość eksportu/importu aż ponad 250 rozmaitych rozszerzeń. Global Mapper pozwala na wyświetlanie obrazów rastrowych, wysokościowych oraz parametrów wektorowych. To także liczne, innowacyjne i ułatwiające pracę funkcje, miedzy innymi: edytowania, mozaikowania, kalibracji rastrowych obrazów, obsługę GPS oraz obsługę baz danych. Do innych możliwości należy tworzenie profili terenu, reprojekcje, drukowanie itd. Program ten oferuje mnóstwo możliwości w nawet najbardziej skomplikowanych projektach.

Dla kogo jest program Global Mapper?

Przejrzysty interfejs, wyżej wypisane funkcje zaawansowane są doskonałym programem przeznaczonym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z geodezją, a także dla specjalistów z doświadczeniem, który pasjonują się kartografią i kreują profesjonalne projekty.

Czym wyróżnia się Global Mapper?

Jest to przede wszystkim oprogramowanie z systemem informacji geograficznej, który zaprojektowany jest w przejrzysty i intuicyjny sposób. Oferujący wiele rozwiązań sprawia, że jest niezwykle łatwy w użyciu, a co więcej – można kupić go w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Kompletny zestaw narzędzie do tworzenia i edycji danych zaskakują możliwościami wizualizacyjnymi i analizą 3D. Jeżeli szukasz niezawodnej aplikacji, które ułatwi modelowanie obszarów widokowych oraz linii terenu, koniecznie postaw na Global Mapper.

Jakie dodatkowe funkcje na Global Mapper?

Innymi funkcjami, które zachęcają tak wiele osób do zakupu programu Global Mapper są: wytyczenie zlewni, pomiary objętości, a także optymalizacji wykopów i wypełnień, obliczenia rastrowe, dostosowywanie siatki i teren, generowanie różnych konturów i innych. Program potrafi sam przekształcać raster i umożliwia jego zapisanie w formacie GeoTIF, GIF, ECW, JP2, GeoDPF, JPG.

Czym jest program Mapper? – podsumowanie

Program Mapper będzie doskonałym oprogramowanie dla osób rozpoczynających przygodę z geodezją, mapowaniem i kartografią. Zdecydowanie warto zainteresować się tym programem, jeżeli zależy nam na wykonywaniu profesjonalnych projektów. Ciągłe aktualizacje sprawiają, że program bogatszy jest o coraz nowsze i innowacyjne funkcje stale ułatwiające prace. Dzięki temu każdy użytkownik może w sprawny i prosty sposób prowadzić rozmaite projekty.

Źródło zdjęć: freepik.com