Czym jest reklama Allegro Ads?

Kobieta z tabletem na kolanach lezy w łóżku i kupuje przez internet

Czy wiesz, że na Allegro, czyli największym polskim marketplace, możesz prowadzić kampanie reklamowe? Jeszcze całkiem niedawno wybrane produkty można było umieścić na górze listy wyszukiwań pod hasłem “oferty sponsorowane” i na tym koniec. Teraz warto sprawdzić, czym jest reklama Allegro Ads i czy warto w nią zainwestować.

Jeśli masz firmowe konto na Allegro, sprzedajesz tam swoje produkty lub jesteś dystrybutorem jakiejś marki, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się więcej i wyprzedzić konkurencję.

Reklama na Allegro – co to jest?

Zacznijmy może od tego, co to jest Allegro Ads? To kampanie reklamowe tworzone w panelu Allegro Ads. Przypominają te, które znamy z kont Google Ads, ale funkcjonalności panelu na Allegro są oczywiście dostosowane w szczególności do potrzeb tego marketplace.

Dzielą się na:

  • oferty sponsorowane
  • graficzne reklamy banerowe i szablonowe,
  • reklamy w sieci reklamowej.

Jedną z zaskakujących i jednocześnie interesujących możliwości, jest prowadzenie kampanii w sieci reklamowej obejmującej wyszukiwarkę Google i Facebook. Znacznie poszerza to zakres działania reklam, które widoczne są poza serwisem Allegro.

Jak działa reklama na Allegro?

Reklama na Allegro działa po stworzeniu kampanii w panelu Allegro Ads. Po wybraniu rodzaju reklamy możesz dostosować poszczególne parametry do potrzeb swojej strategii reklamowej.

W zależności od tego, gdzie i w jaki sposób chcesz się wyświetlać, możesz wybrać:

  • klasyczne oferty sponsorowane, które wyświetlają się na górze wyszukiwań w danej kategorii. Są funkcjonalne dzięki temu, że trafiają do użytkowników realnie zainteresowanych produktem.
  • bardziej rozbudowane reklamy graficzne, które dzielą się na banerowe i szablonowe. Każda z nich zawiera w sobie treść reklamy, zdjęcia produktów i logo marki. Tego typu reklamy wyświetlają się na podstawie dobranych słów kluczowych do osób, które nie mają konkretnych oczekiwań zakupowych.
  • ostatni rodzaj reklamy na Allegro to sieć reklamowa. Twoje produkty mogą trafić do użytkowników wyszukiwarki Google. Wówczas reklama wyświetli się w zakładce Zakupy lub w wynikach wyszukiwania. Z kolei na Facebooku reklamy wyświetlają się w ramach remarketingu.

Jak widzisz, wiele zależy od Twoich potrzeb i tego, jakiego rodzaju reklama będzie Cię najbardziej satysfakcjonować oraz przynosić najlepsze efekty.

Warto zainwestować we współpracę ze specjalistami, na przykład z agencji Redseo, którzy profesjonalnie poprowadzą kampanię reklamową Allegro Ads dla Twojego biznesu.

Czy warto zainwestować w reklamy na Allegro?

Podsumowując, czy warto zainwestować w reklamy na Allegro? Jeśli jesteś sprzedawcą swojej własnej marki lub dystrybutorem produktów innej firmy, chcesz zwiększyć zyski i zdobyć nowych klientów – jak najbardziej warto!

Uruchomienie dostosowanych do Twojej oferty kampanii Allegro Ads pomoże Ci dotrzeć do nowych odbiorców zainteresowanych produktami z Twojego sklepu. Niskie minimalne stawki i korzystne sposoby rozliczenia reklam tym bardziej zachęcają do skorzystania z reklam na Allegro.

W celu zmaksymalizowania efektów i zysków rozważ współpracę z agencją, której eksperci skutecznie poprowadzą Twoje kampanie i pomogą Twojemu biznesowi na Allegro rozwinąć skrzydła.