Czym jest ubezpieczenie Car Assistance i dlaczego warto zabrać je ze sobą w podróż samochodem?

Mężczyzna jedzie samochodem

Artykuł sponsorowany.

Jeśli wybierasz się w wakacyjną podróż samochodem, na pewno zastanawiasz się, jak przygotować się na wszelkie niespodziewane usterki. Czy wiesz, że według statystyk pojazd, który ma 10 lat lub więcej, jest ponad dwukrotnie bardziej narażony na awarię? Jednak nawet właściciele nowszych samochodów mogą napotkać takie problemy, jak przebita opona, rozładowany akumulator, zatrzaśnięcie kluczyków czy brak paliwa. Pewnych zdarzeń nie zawsze da się uniknąć, ale można dysponować rozwiązaniem, które pozwoli szybko wrócić na trasę. Jest nim dobre ubezpieczenie Car Assistance w podróży.

Czym jest polisa Car Assistance?

Car Assistance to ubezpieczenie, które może rozszerzyć zakres ochrony standardowej polisy o zdarzenia związane z podróżowaniem samochodem. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymasz niezbędną pomoc zarówno w sytuacjach związanych z wypadkiem czy kolizją, jak i unieruchomieniem pojazdu z powodu awarii lub innych niespodziewanych zdarzeń.

W jakich konkretnie przypadkach otrzymasz wsparcie? Assistance w podróży będzie miało zastosowanie, jeśli np. Twój samochód zepsuje się i będzie wymagał interwencji mechanika, skończy Ci się benzyna, przebijesz oponę, akumulator w samochodzie zostanie rozładowany, zgubisz kluczyki lub zatrzaśniesz je we wnętrzu auta czy też przednia szyba w samochodzie ulegnie uszkodzeniu. Polisa ta przyda się również w sytuacji, w której dojdzie do kolizji z innym pojazdem, Twoje auto utknie w rowie lub grząskiej ziemi, zderzysz się ze zwierzęciem bądź potrącisz pieszego.

Jak działa Car Assistance w podróży?

Gdy utkniesz ze swoim samochodem na poboczu, wystarczy, że skontaktujesz się z centrum alarmowym ubezpieczyciela podróży, u którego zakupiona została polisa Car Assistance, by otrzymać niezbędną pomoc. Konsultant nie tylko poinformuje Cię o tym, co powinieneś zrobić, ale także np. wyśle zespół mechaników, naprawiających pojazd w miejscu zdarzenia. Jeśli okaże się, że usunięcie awarii na miejscu nie jest możliwe, auto zostanie odholowane do wybranego warsztatu. W ramach ubezpieczenia otrzymasz samochód zastępczy na określony czas, zwrócone zostaną Ci koszty powrotu do miejsca zamieszkania lub docelowego punktu podróży i koszty noclegu na okres naprawy.

W sytuacjach, w których dojdzie do wypadku, Assistance w podróży pomoże Ci w takich kwestiach jak przygotowanie oświadczenia powypadkowego czy przekazanie informacji o najbliższych placówkach medycznych, warsztatach, aptekach i itp. Warto wybierać polisy, które wyróżniają się wysokim procentem skutecznych napraw na drodze, dysponują doświadczonym zespołem mechaników oraz specjalistycznymi urządzeniami diagnostycznymi. Wtedy można mieć pewność, że wszelkie problemy z samochodem podczas podróży zostaną szybko rozwiązane