Czym kierować się przy wyborze okularów przeciwsłonecznych damskich?

Kobieta na plazy w okularach przeciwsłonecznych.

Gdy zbliża się lato, panie zaczynają szukać idealnych okularów przeciwsłonecznych. Dobrze, gdy są one modne i markowe, a także pasują do kształtu twarzy. Warto jednak pamiętać, że powinny one spełniać także swoją główną funkcję – zabezpieczać oczy przed promieniowaniem słonecznym. Zobacz, czym kierować się przy wyborze okularów przeciwsłonecznych.

Podstawa to dobry filtr przeciwsłoneczny

Okulary przeciwsłoneczne damskie muszą być wyposażone w filtr przeciwsłoneczny. Tylko w ten sposób można chronić oko przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Brak takiego zabezpieczenia może mieć bardzo groźne skutki. Nie tylko dochodzi do oślepienia, ale także stanów zapalnych i nieodwracalnych uszkodzeń narządu wzroku.

Producenci stosują różne filtry w okularach przeciwsłonecznych damskich. Najbardziej wskazanym jest filtr UV 400. Pochłania on całe promieniowanie słoneczne. Nie trzeba martwić się o odpowiednie zabezpieczenie nawet w słoneczne dni.

W okularach przeciwsłonecznych mogą być zastosowane także dodatkowe filtry:

  • filtr polaryzacyjny – likwiduje blaski i odbijające się światło,
  • filtr fotochromowy – stosuje się go w okularach, które jednocześnie korygują wadę wzroku.

Warto rozważyć ich wybór, ponieważ wpływają na komfort użytkowania okularów przeciwsłonecznych.

Dopasowanie oprawek do kształtu twarzy

Okulary przeciwsłoneczne damskie powinny być dopasowane do kształtu twarzy. Nawet najmodniejsze oprawki mogą przyczynić się do pogorszenia wyglądu, jeżeli są zbyt duże lub małe. Najlepszym sposobem jest udanie się do sklepu optycznego i przymierzenie kilku par okularów.

Te panie, które wolą robić zakupy online, powinny kierować się ogólnie przyjętymi zasadami wyboru oprawek do kształtu twarzy:

  • twarz okrągła – oprawki kanciaste,
  • twarz trójkątna – oprawki owalne,
  • twarz kwadratowa – oprawki okrągłe,
  • twarz pociągła – oprawki owalne.

W najlepszej sytuacji są właścicielki twarzy owalnej. Tutaj pasuje każdy rodzaj oprawek – także duże okulary przeciwsłoneczne.

Modne okulary przeciwsłoneczne damskie

Nie można zapominać, że okulary przeciwsłoneczne damskie muszą być przede wszystkim modne. Dlatego warto wcześniej śledzić produkty oferowane przez najbardziej światowe marki. To na nich wzorują się też pozostali producenci. Panie, które mogą pozwolić sobie na markowe okulary przeciwsłoneczne damskie, powinny skorzystać z tej okazji. Wiele oferowanych przez nie modeli nie wychodzi w mody nawet przez wiele lat.

Dlaczego wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych ma znaczenie?

Odpowiedni wybór okularów przeciwsłonecznych ma ogromne znaczenie dla zdrowia. Te, które nie posiadają żadnych filtrów przeciwsłonecznych (lub są one za słabe), przyczyniają się do uszkodzenia narządu wzroku. Może to mieć poważne konsekwencje, które zwykle ujawniają się dopiero po paru latach.

Ponadto trzeba pamiętać, że źle dopasowane oprawki wpływają na pogorszenie wyglądu. Ma to szczególne znaczenie dla pań, które chcą prezentować się dobrze i modnie.