Czym powinien charakteryzować się dobry system HR?

Mężczyźni rozmawiają o dobrym systemie HR

Artykuł sponsorowany.

W świecie, który podlega coraz większej automatyzacji, a komputery stanowią nieodzowne narzędzie pracy, odpowiednie oprogramowanie pomagające w zarządzaniu firmą jest zasobem kluczowym. Choć nie zastąpi ono w całości wykwalifikowanych pracowników, jest w stanie znacznie ułatwić ich pracę, usprawniając przy tym działanie przedsiębiorstwa. Jednym z firmowych działów, który w dużym stopniu opiera się na programach komputerowych, jest HR. Czym więc powinien charakteryzować się dobry system HR?

Dobry system HR – dlaczego jest tak potrzebny?

Dział HR jest bardzo ważnym sektorem funkcjonowania zarówno mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw. Rozwinięcie skrótu HR w języku angielskim to „Human Resources”, czyli „Zasoby Ludzkie”. Oznacza to, iż HR odpowiada na wszelkie działania z zakresu zarządzania kadrą pracowniczą oraz kwestiami finansowymi.

W przypadku takich operacji niezbędny wręcz jest dobry system HR, który nie tylko pozwoli osobom pracującym w tym dziale na zmniejszenie liczby obowiązków, ale przy okazji zminimalizuje czynnik błędu ludzkiego przy wykonywaniu operacji i sprowadzi wszystkie istotne dane w jedno miejsce. Program do zarządzania HR pozwala bowiem na uporządkowanie wszelkich informacji o pracownikach.

Dobry system HR powinien być dopasowany do firmy

To właśnie dlatego wybór odpowiedniego programu będzie niezwykle ważną kwestią. Niektóre systemy mogą bowiem nadawać się wyłącznie do jednego typu przedsiębiorstwa, inne zaś mogą wyłącznie zbierać informacje bez ich odpowiedniego przetwarzania i porządkowania, co oczywiście może komplikować funkcjonowanie działu HR. Dobry program HR powinien również ułatwiać wystawianie faktur, deklaracji podatkowych oraz porządkować godziny pracy, by wszystkie kluczowe informacje zawsze znajdowały się pod ręką. Niestety na rynku znajdziemy wiele programów, które mogą nie zapewniać nam wszystkich tych funkcji na raz.

Unit 4 Teta HR – dlaczego jest to dobry wybór?

Program Teta HR od firmy Unit4 Polska https://teta.unit4.com/pl/rozwiazania/kadry-i-place to wysoko oceniany system HR, który systematycznie zajmuje wysokie miejsca w rankingach systemów kadrowo-płacowych. Co sprawia, iż jest on aż tak często wybierany przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa? Użytkownicy bardzo cenią przede wszystkim jego wysoki stopień zautomatyzowania i możliwość łatwego zarządzania czasem pracy. Dzięki temu o wiele łatwiej jest przygotowywać listę płac (system samodzielnie wyliczy wynagrodzenie) oraz rozliczenia roczne.

Teta HR to również program bardzo elastyczny – można do w niezwykle prosty sposób dostosować go pod charakterystykę firmy, jej wielkość oraz sektor, w jakim działa. Niezależnie, czy jest to średnia czy duża firma, a także czy wszyscy pracownicy znajdują się w jednym budynku, czy pracują zdalnie – program od Unit4 sprawdzi się w każdej sytuacji.

Ważną funkcją, która nie jest często spotykana, a w większych instytucjach może okazać się niezwykle przydatna, bez wątpienia jest możliwość zarządzania pracownikami holdingowymi. Często jest to spory problem, który dla wielu systemów HR jest niestety nie do przeskoczenia. Teta HR radzi sobie z tym jednak bez najmniejszego problemu, co zdecydowanie jest warte podkreślenia.

Źródło: teta.unit4.com – Producent oprogramowania HR i ERP dla Firm