Dlaczego Polacy zadłużają się, żeby zorganizować wesele?

pieniądze rozsypane na stole

To, jak wyglądać będzie nasze wesele, bardzo często uzależnione jest od zasobności portfela. Im mnie mamy do dyspozycji funduszy, tym trzeba liczyć się z większymi ograniczeniami i czasem nawet wyrzeczeniami.

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu, często przeżywane tylko raz, jeśli zostajemy do końca swoich dni z tym samym parterem. Zdecydowana większość kobiet marzy o hucznym weselu, najlepiej w jakimś malowniczym miejscu, w pięknej stylizacji. Wszystko to niestety kosztuje i to niemało. Nierzadko nie starcza nawet kilka tysięcy złotych, przez co koniecznością okazuje się być pożyczka na wesele. Niektóre pary zadłużają się na wiele lat, co z pewnością nie wpływa korzystnie na młode małżeństwo. Problemy finansowe są w stanie popsuć z pozoru najbardziej udany związek. Tego typu decyzje powinny być dobrze, wspólnie przemyślane.

Wystawne wesele na kredycie?

To, jak wyglądać będzie nasze wesele, bardzo często uzależnione jest od zasobności portfela. Im mnie mamy do dyspozycji funduszy, tym trzeba liczyć się z większymi ograniczeniami i czasem nawet wyrzeczeniami. Jako, że jest to niezwykle podniosłe wydarzenie, dokładamy wszelkich starań do tego, aby zorganizować je jak najlepiej – zadowalając nie tylko siebie samych, ale też zaproszonych gości. Tak naprawdę to przyjęcie weselne jest przeznaczone przede wszystkim dla bliskich, a nie stricte dla pary młodej. Stanowi źródło niezapomnianych wrażeń, które uwiecznia się na zdjęciach i wideo. Planowanie ślubu i wesela rozpoczyna się co najmniej na rok, a często na dwa lata przed datą samej ceremonii.

Do załatwienia jest szereg formalności, a wszystko to wiąże się z mniejszymi lub większymi wydatkami. Średnio koszt wesela mieści się w przedziale 20-30 tysięcy złotych, gdzie na jednego gościa przypada do 200 złotych. Może być on oczywiście znacznie wyższy. Zapłacić trzeba za organistę, wystrój kościoła, suknię ślubną, welon, buty, garnitur, koszulę, krawat. Do tego dochodzą wydatki związane z wynajęciem samochodu, zakupem obrączek i bukietu ślubnego. Na tym oczywiście lista się nie kończy. Doliczyć trzeba koszty związane z fryzurą, makijażem, fotografem, zespołem muzycznym, tortem weselnym, zaproszeniami, alkoholem, menu. Nie mówiąc już o szeregu innych atrakcji, które sobie zaplanowaliśmy.

Potrzebny zastrzyk gotówki

Całkowite koszty wesela mogą nas mocno przytłoczyć i okazać się zbyt wysokie na pokrycie ich wyłącznie zaoszczędzonymi pieniędzmi. Wiele par decyduje się na zaciągnięcie kredytu lub pożyczki, aby być w stanie zorganizować swoje wymarzone wesele. Zgodnie z tradycją ma być ono huczne, co wręcz zmusza do wystawnej imprezy, nie licząc się z kosztami. Chodzi tutaj o kontekst rodzinny, co inni pomyślą i powiedzą. Nierzadko liczymy się z opinią innych bardziej niż ze swoimi potrzebami i preferencjami. Chcemy zaimponować otoczeniu i wypaść jak najlepiej, zapewnić wszystkim świetną zabawę. Obecnie do dyspozycji jest nawet pożyczka dla zadłużonych (sprawdź ofertę na https://www.extraportfel.pl/pozyczka-dla-zadluzonych), jeśli zalegamy ze spłatą zobowiązania, ale potrzebujemy kolejnego zastrzyku gotówki.