Drewniane panele akustyczne jako dekoracja w domu

drewniane panele na których stoi gitara elektryczna

Drewniane panele akustyczne

W naszej ofercie znajdą Państwo panele wykonane z drewna liściastego. Materiał ten zwiększa skuteczność wykonanej w ten sposób adaptacji akustycznej. Panele drewniane zwiększą więc przestrzenność dźwięku, czyli pozwolą rozszerzyć scenę muzyczną. Drewno jest ponadto bardzo eleganckie i pasuje do wielu rodzajów wnętrz i stylów wykończenia. Takie panele mogą więc stanowić ozdobę naszego salonu, sypialni czy domowego biura. Drewniane panele akustyczne najlepiej umieścić na tylnej ścianie lub ścianach bocznych. Odstęp od słuchacza powinien wynosić przynajmniej 1 metr.

Adaptacja akustyczna może być jednym z elementów wystroju w nowoczesnych wnętrzach. Oferowane przez Akustonic drewniane panele pasują do stylu loftowego, skandynawskiego czy innych stylów wykończenia. Przyjrzyjmy się zaletom tego rozwiązania oraz cechom charakterystycznym naszych paneli.

 

Klasyczne drewnodrewniane panele akustyczne

To w pełni naturalny materiał, który posiada wiele zalet. Drewno cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ sprawdzi się w wielu rodzajach wnętrz. W wielu nowoczesnych wnętrzach mamy bowiem do czynienia z drewnianymi meblami z duszą. Drewno jest oryginalne, ponieważ posiada autentyczne sęki oraz zróżnicowaną strukturę. Co ciekawe drewno jest nie tylko materiałem dekoracyjnym. Wyróżnia je również duża wytrzymałość na wiele czynników: uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć. Materiał jest również przyjazny środowisku oraz polecany dla alergików. Nie zawiera bowiem sztucznych substancji.

Działanie drewnianych paneli akustycznych

Fale dźwiękowe docierające do naszych uszu są nie tylko wyrazem ich źródła. Dochodzi bowiem kwestia odbicia dźwięku od pustych ścian. Możemy mieć wówczas do czynienia z pogłosem lub echem. Adaptacja akustyczna pomieszczeń jest bardzo istotna, ponieważ usłyszymy wtedy czysty dźwięk bez wszelkich zakłóceń. Nasze panele zostały zaprojektowane z największą dbałością o każdy szczegół. Rozwiązania proponowane przez Akustonic można dopasować do wielu rodzajów wnętrz.

Dyfuzory akustyczne z drewna

Zadaniem tego rodzaju paneli akustycznych jest rozpraszanie dźwięku. W wielu rodzajach pomieszczę mamy bowiem do czynienia z dość pustymi ścianami, które mogą wywołać echo lub pogłos. Usłyszany dźwięk będzie wówczas zniekształcony i nieczysty. Nieprawidłowemu odbijaniu dźwięku możemy zapobiec, umieszczając na ścianach dyfuzory akustyczne wykonane z drewna. W ofercie  znajdą Państwo wysokiej jakości produkty wykonane z najlepszych materiałów. Każdy materiał posiada odpowiednie certyfikaty pozwalające na stosowanie w zamkniętych pomieszczeniach. Wykorzystaliśmy wełnę Isover PT 80 będącą świetnym absorberem. Materiał został pokryty specjalną powłoką zapobiegającą pyleniu, co jest bardzo ważne podczas codziennego korzystania.