Dropshipping – jakie zarobki?

Dropshipping zarobki

Zarobki z dropshipingu to ostatnimi czasy gorący temat. Na forach branżowych toczą się spory między sprzedawcami. Gołym okiem wśród nich można dostrzec tych, którzy na tej formie sprzedaży się wzbogacili i tych, którym się nie powiodło. Dropshiping jest modelem logistycznym, a nie gwarancja sukcesu. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jakich zarobków możesz spodziewać się z dropshippingu oraz to kiedy ta forma logistyki po prostu się nie opłaca.

Ustalanie marży w dropshippingu

Marżę w tym modelu logistycznym ustala właściciel sklepu internetowego. W związku z tym to Ty decydujesz, ile zarobisz na danym produkcie. Jednakże ceny dyktuje rynek, a dokładniej to za ile podobne produkty sprzedaje konkurencja. To ograniczy to zarobki, chyba że będziesz miał szczęście i znajdziesz produkt, który tylko Ty będziesz sprzedawać. Ustalając marżę, warto wziąć pod uwagę następujące koszty dodatkowe:

 • Prowizja Allegro
 • Prowizja dla branki płatniczej – klienci coraz chętniej korzystają z szybkich płatności
 • Podatek dochodowy

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż niektóre hurtownie blokują ceny na ustalonym poziomie. Nie możesz wtedy sprzedać produktu taniej. Dzięki temu ucinane są zapędy niektórych domorosłych biznesmenów do wojenek cenowych. Dzięki temu nie będziesz musiał sprzedawać produktów na granicy opłacalności.

Branże, w których są wysokie marże w dropshippingu

Marża, na jaką możesz liczyć w dropshippingu to 20 – 35%. Są to wartości, które możesz śmiało przyjąć podczas wstępnych wyliczeń. Oczywiście wysokość zysku różni się między branżami i produktami. Jeżeli ustalisz niską marżę, to jest szansa, że sprzedaż większą ilość produktów i na odwrót. Może się tak zdarzyć, że na dany produkt szaleńczo wzrośnie popyt i uda Ci się sprzedać dużo z wysoka marżą.

Dropshipping zarobki: Uzyskanie rabatów w hurtowni dropshippingowej

Wybranie dobrej branży jest kluczem do wysokich zarobków. Charakteryzuje się ona możliwością ustalenia wysokiej marzy, oraz małą ilością zwrotów. Do przedmiotów, które gwarantują blisko 100% marże należą:

 • Akcesoria do telefonów – w szczególności etui i szybki
 • Artykuły erotyczne
 • Meble oraz wyposażenie domu

Musisz mieć to na uwadze, że łatwiej będzie uzyskać wysoką marżę jeżeli dogadasz się z dostawcą produktów, których jest mało na rynku oraz tych, którzy nie mają dużo umów z odbiorcami. Powoduje to mniejszą konkurencję i dzięki temu brak konieczności obniżania ceny.

Jakie są realne zarobki z dropshippingu?

Dropshipping zarobki

Źródło: Freepik.com

Nie da się ich jednoznacznie określić. Zalezą one od:

 •        Branży, z którejsprzedajemy produkty
 • Hurtowni dropshippingowej i czasu realizacji przez nią zleceń
 • Popytu na towary z twojego sklepu internetowego
 • Konkurencji na rynku
 • Twoich starań wkładanych w promocje sklepu

Obecnie popularny jest trend, że największe zarobki są wtedy gdy połączymy dropshipping z posiadaniem własnego magazynu. Nie mówimy tu o dużych powierzchniach magazynowych. Raczej chodzi tu o niewielkich produktach, które można sprzedać z wysoką marżą. W tym celu warto zrobić listę produktów, które sprzedają się najkorzystniej i ściągnięcie ich do siebie. Ten zabieg spowoduje, że możesz uzyskać monopol na rynku gdy danego towaru zabraknie w hurtowniach. W takim przypadku możesz podnieść ceny, by zarobić więcej.

Kiedy dropshipping się nie opłaca?

Hurtownie dropshippingowe często realizuje zamówienia swoich kontrahentów, ale też i swoje własne zamówienia, prowadząc sprzedaż w formie detalicznej. Nie jest to problemem dla Twojego sklepu do momentu, gdy działanie te nie popsują rynku. Może się zdarzyć, że ceny dropshippingowe nieznacznie będą się różnić od detalicznych, co postawi pod znakiem zapytania opłacalność Twojego interesu.

Warto więc przed rozpoczęciem współpracy z hurtownią zbadać oferty w sieci na dane produkty i porównać z cennikiem, który został zaoferowany tobie przez hurtownie. Warto też zwrócić uwagę na progi rabatowe, jakie zaoferowała hurtownia. Są ona z reguły ustalane od wielkości sprzedaży w twoim sklepie produktów pochodzących z hurtowni. Być może opłacalnym byłoby sprzedawanie artykułów z małą marżą po to, by uzyskać obrót i lepsze warunki współpracy z hurtownią

Dropshipping zarobki: Podsumowanie

Zarobki dropshipping

Źródło: Freepik.com

Prowadzenie sklepu internetowego z ofertą hurtowni dropshippingowej wiąże się z takim samym ryzykiem jak każdy inny biznes. Różnicą jest to, że nie trzeba posiadać powierzchni magazynowych by sprzedawać towary. Jeżeli chcesz podążać drogą dropshippingu polecamy dokładne skalkulowanie zysków i strat, przyjrzenie się ofertom, które dały ci hurtownie oraz sprawdzenie w jakiej cenie sprzedawane są podobne towary w innych sklepach.