Druk katalogów – na co zwracać uwagę

Katalog wnętrz

Katalogi to potrzebny składnik działalności reklamowej w spółkach, a ich wybór jest niezwykle duży. Co prawda w ubiegłych latach dużo spółek korzysta z katalogów internetowych, jednakże nic nie jest w stanie zmienić tradycyjnych katalogów w postaci drukowanej. Poza tym mnóstwo spółek oraz wielu konsumentów życzy sobie, żeby przesyłać do nich katalogi w postaci drukowanej. Więc także drukowanie katalogów dalej cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony wielu spółek. Katalogi w postaci drukowanej to również potrzebny element działalności firm, które zajmują się rozpowszechnianiem wielu produktów, na przykład hurtowni. Dzięki specjalistycznym katalogom, zatrudnieni spółki usługowej bądź komercyjnej, mogą niezwykle błyskawicznie odnaleźć dane urządzenie bądź część w ofercie hurtowni oraz błyskawicznie je zamówić.

Co musisz wiedzieć o druku katalogów?

Gdy chcesz uzyskać artykuł doskonałej jakości, musisz pamiętać, że gdy idzie o katalogi, druk jest sprawą ważną. Katalogi to ważna inwestycja, więc ich zrobienie powinno być zlecane jedynie doskonałej klasy fachowcom. Każda profesjonalna drukarnia internetowa oferuje katalogi łączone oraz szyte. Oprawa szyta jest niezwykle odpornym powiązaniem stron, wykorzystywanym właściwie w pracach o mniejszej ich ilości. Przy większych objętościowo broszurach rekomenduje się oprawy klejone. Wydruk stron wewnętrznych wykonuje się na papierze kredowym 130 g, z kolei okładki na papierze kredowym o masie 250 g. Owego typu papier jest gładki. Świecąca forma odbija światło, natomiast odcienie są nasycone. Wersja matowa rozprasza światło, natomiast odcienie wydają się bardziej osłabione. Sam najlepiej zdecydujesz, jaka propozycja bardziej pasuje do Twojej działalności. Oprócz doboru efektu papieru, do Ciebie należy również dobór ilości stron, rodzaj okładki, natomiast również wysublimowania. Pokrycie papieru folią bądź lakierem podnosi wytrzymałość artykułu, nadaje kolorom „wytrzymałości” oraz coraz bardziej zwiększa jego wartość estetyczną.

Typ oprawy – katalogi szyte lub klejone?

Przy doborze odpowiedniego katalogu powinieneś się kierować względami funkcjonalnymi i ekonomicznymi. Oprawa szyta drutem w katalogu gwarantuje solidne oraz trwałe połączenie stron. Będzie to miało znaczenie przy dużym stopniu używania folderu poprzez Twoich konsumentów. Owego typu oprawy poleca się do cenników oraz broszur technologicznych. Ponadto niejednokrotnie wykorzystuje się w nich zszywkę z oczkiem. Dzięki niej możliwe jest na przykład wpinanie katalogu do skoroszytów biurowych. Katalogi z oprawą klejoną mogą być dla Ciebie najdoskonalszym wyjściem, kiedy pragniesz w wygodny sposób przedstawić własną propozycję.

Druk katalogów w korzystnych cenach? Tym między innymi zajmuje się drukarnia internetowa JKB Print.