Druk na folii samoprzylepnej – trwały sposób na niebanalną reklamę

Druk na foli samoprzypelnej na samochodzie

Artykuł sponsorowany.

Skuteczna reklama przyciąga klientów. W jaki sposób wypromować firmę, aby efekt był zaskakująco dobry? Najlepiej zastosować inną taktykę niż konkurencja. Druk na folii samoprzylepnej to doskonała i wyjątkowo trwała metoda na niebanalną reklamę, która zaskarbi uwagę obecnych i przyszłych klientów.

Druk na folii samoprzylepnej – co to jest?

Druk na folii samoprzylepnej to nic innego jak swego rodzaju naklejka, najczęściej wielkoformatowa. Jest jednym z najbardziej oryginalnych i efektownych sposobów na stworzenie produktu reklamowego. Folię samoprzylepną można nałożyć niemal na każdą powierzchnię. Jest wyjątkowo trwała. Druk grafiki na folii jest bardzo wysokiej jakości, co umożliwia realizację każdego pomysłu reklamowego.

Folia samoprzylepna do druku – cechy

Druk na folii samoprzylepnej jest niebanalnym sposobem na promocję. Cechuje go długa żywotność, co oznacza, że przez około 2-3 lata pozostaje w doskonałym stanie. To bardzo dobry wynik w porównaniu np. do plakatów. Nadruk jest wypełniony drobnymi detalami, a barwy są wyraziste i mocne. Folia jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, np. opady lub ekstremalne temperatury. Można nakładać ją na niemal każdą powierzchnię. Druk naklejek nie jest skomplikowany. Stosowanie druku na folii samoprzylepnej jest wygodne i proste. Żywe obrazy i wyraźne kolory przyciągają wzrok, co wpływa pozytywnie na potencjalnych klientów. Folię samoprzylepną można stosować na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.

Druk na folii samoprzylepnej – rodzaje

Aktualnie można wybierać spośród wielu różnych rodzajów folii samoprzylepnej. Różnią się między sobą przeznaczeniem i właściwościami. Niezwykle istotne jest, aby wybierać folię najlepszej jakości i pochodzącą od sprawdzonych producentów. To daje gwarancję uzyskania korzyści ze wszystkich atutów tego rodzaju promocji. Doskonałej jakośco druk na folii samoprzylepnej można znaleźć na stronie https://wielkiformat.biz/folie-samoprzylepne. Oferowane rodzaje folii samoprzylepnej to:

folia monometryczna samoprzylepna – do krótkiego i średniego czasu ekspozycji. Obrazy nadrukowane na tej folii cechuje bardzo wysoka jakość i dokładne odwzorowanie kolorów. Najlepiej prezentuje się na płaskich powierzchniach, np. na pcv, pleksi, blachach, płytach kompozytowych.

  • folia polimeryczna samoprzylepna – do średniego i długiego czasu ekspozycji. Jest wyjątkowo elastyczna. Wykorzystuje się ją np. do oklejania karoserii samochodów, ponieważ dobrze pracuje na płytkich przetłoczeniach.
  • folia wylewana – cechuje ją wysoka plastyczność. Najczęściej jest wykorzystywana do oklejania samochodów, ponieważ dobrze pokrywa głębokie przetłoczenia.
  • folia odblaskowa samoprzylepna – podkreśla poszczególne elementy lub całą reklamę w nocy dzięki swoim właściwościom odblaskowym. Można ją wykorzystywać na całej powierzchni lub wyklejać ją szczegóły obrazu.
  • folia ploterowa – wyróżnia ją to, że elementy nie są drukowane, ale wycinane. Po wycięciu poszczególne części są przenoszone za pomocą specjalistycznego podkładu transferowego. Doskonała do długiej ekspozycji. Bardzo dobrze sprawdza się na pojazdach do zamieszczenia loga lub napisów. Idealna do reklamy zewnętrznej dzięki dużej odporności na niesprzyjające warunki atmosferyczne.
  • folia OWV – jej cechą charakterystyczną jest jednostronne przepuszczanie światła. Najczęściej stosuje się ją do wyklejania witryn oraz szyb samochodowych.
  • folia szroniona – nadaje szlachetny wygląd wyklejanej powierzchni, przypominający witraż. Wykorzystuje się ją do naklejania na szybach. Może być w formie zadrukowanej lub wycinanych kształtów.

Druk na folii samoprzylepnej – niebanalna reklama

Nadruk na folii samoprzylepnej to bardzo dobry pomysł na promocję. Nie jest spotykany tak często jak inne sposoby reklamowania firm i marek. Zwraca uwagę, a jakość znacząco przewyższa koszty.