Drukarka z tanimi tuszami do domu i biura

Drukarka z tanimi tuszami stoi na szafce

Artykuł partnera.

Jak skutecznie zoptymalizować koszty eksploatacji przy zachowaniu najwyższej jakości druku? To pytanie bardzo często zaprząta myśli użytkownikom drukarek atramentowych i nie sposób się temu dziwić. Drukarki atramentowe pomimo wielu zalet są stosunkowo drogie w eksploatacji. W związku z tym postanowiliśmy przygotować dla was krótkie zestawienie najlepszych modeli drukarek z tanim tuszem.

Drukarka atramentowa – czy warto?

Użytkownicy drukarek na użytek prywatny czy biurowy często zastanawiają się, czy rzeczywiście warto zdecydować się na zakup drukarki atramentowej. Otóż nie podamy wam jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to uwarunkowane wieloma czynnikami. Standardowy model drukarki atramentowej bez problemu znajdziecie za około 150-200 złotych, co w przeciwieństwie do urządzenia laserowego wychodzi bardzo korzystnie. Dodatkowo będziecie mogli liczyć na wbudowaną funkcję drukowania zdjęć oraz w kolorze. Niemniej jednak szybkość drukowania i wydajność starszych urządzeń pozostawia z reguły wiele do życzenia, a koszty eksploatacji mogą maleć bądź rosnąć w zależności od wybieranych materiałów. Na rynku znajdziecie zarówno oryginalne tusze, jak i ich zamienniki, które nie odbiegają jakością czy wydajnością od droższych rozwiązań. Pojawia się jednak myśl – jaki model drukarki atramentowej wybrać, by zminimalizować koszty związane z jej eksploatacją?

Drukarka z tanimi tuszami do domu i biura – ranking

  • Canon Pixma G1411

Drukarka atramentowa Canon Pixma G1411 to niewątpliwie idealny wybór dla osób, które szukają ekonomicznego rozwiązania. Nowy model znajdziecie za około 600-700 złotych, przy czym koszt tuszu wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych. Zamiennik tuszu do drukarki Canon będzie oczywiście o wiele tańszy, dając jednocześnie gwarancję bardzo dobrej jakości druku. Drukarka ta pozwala drukować czarno-białe dokumenty oraz fotografie w kilku różnych rozmiarach, dzięki czemu stanowi świetne rozwiązanie zarówno do biura, jak i domu. Wydajność oscyluje natomiast w okolicy około 12000 stron przy druku czarnym.

  • Epson L1300

Wybierając drukarkę atramentową niezależnie od pożądanego przez was przedziału cenowego, kierujcie się waszymi indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami finansowymi. Drukarka atramentowa Epson L1300 jest urządzeniem szybkim i wydajnym, co więcej – tusze do drukarki Epson nie obciążą waszego firmowego bądź domowego budżetu. W tym wypadku nie będziecie musieli także martwić się o szybkie zasychanie tuszu, gdyż zalecane tutaj materiały eksploatacyjne cechują się dużą niezawodnością. Jedynym ograniczeniem tego modelu jest możliwość druku w maksymalnym formacie A3, co warto wziąć pod uwagę, wybierając urządzenie do biura.

  • Brother DCP-J105

Wielofunkcyjne urządzenie Brother DCP-J105 zda egzamin rewelacyjnie niemal w każdych warunkach. Niezależnie czy poszukujecie sprzętu na użytek domowy, czy biurowy – model ten może okazać się dobrym wyborem. Jest bardzo łatwy i wygodny w użyciu. Wbudowany tryb energooszczędny to świetny sposób, by zoptymalizować dotychczasowe koszty eksploatacji. Tusze do drukarki Brother to koszt zaledwie 20-30 złotych. Tusze Brother i więcej tanich ofert znajdziesz na profibiuro.pl

  • HP DeskJet 3760

Wysokiej jakości tusze HP oraz ich zamienniki znajdziecie niemal na każdym kroku, a co za tym idzie, urządzenie renomowanego producenta HP to strzał w dziesiątkę. Model HP DeskJet 3760 pozwala na ekonomiczne drukowanie w kolorze bez obawy o niską jakość druku. Użytkownicy drukarek, którym zależy natomiast na dodatkowych funkcjach, z pewnością się nie zawiodą. Model ten umożliwia także skanowanie i kopiowanie dokumentów za pomocą bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Drukarka HP DeskJet 3760 nie zajmie wam dużo miejsca, a jednocześnie przyniesie multum korzyści.

Eksploatacja drukarki atramentowej może, ale wcale nie musi być droga. Stojąc zatem przed wyzwaniem, jakim jest wybór urządzenia atramentowego, które pozwoli wam zoptymalizować koszty, warto zwrócić uwagę na specyfikację konkretnych rozwiązań. Szybkość, wydajność i dodatkowe funkcje wbudowane wewnątrz mogą okazać się kluczowe!