Dwa hitowe sprzęty, które warto mieć w swoim domu!

Kobieta z ługimi, zadbanymi i nawodnionymi włosami

Artykuł partnera.

Każda pani domu ceni sobie połączenie wygody z elegancją. By być piękną, nie tylko pielęgnujemy swój wygląd zewnętrzny za pomocą wielu akcesoriów małego AGD, ale również dbamy o siebie od wewnątrz, na przykład pijąc dobrze przefiltrowaną wodę. Te wszystkie działania dają nam poczucie piękna i zdrowia. Poniżej przedstawiamy, jak właściwie dbać o pielęgnację włosów – na zewnątrz i od wewnątrz. Zapraszamy do lektury.

Dobra suszarka do włosów – czyli jaka?

Dzisiaj, w dobie rozwoju nauki, wiemy doskonale, jak ciepłe powietrze może niszczyć nasze włosy. Ważne jest więc by wybierać takie rozwiązania i sprzęty, które pozwolą nam nie tylko je chronić, ale również pielęgnować. Takie wyzwanie rzuciła sobie marka Dyson, która postanowiła stworzyć suszarko-lokówkę pielęgnacyjną, która dzięki odpowiedniemu pokryciu głowic chroni nasze włosy przed wysuszeniem i łamaniem. Inteligentna kontrola ciepła mierzy temperaturę przepływającego powietrza ponad 40 razy na sekundę i reguluje ciepło, aby temperatura 150°C nigdy nie została przekroczona, chroniąc naturalny blask włosów.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza nowość, jaką jest Dyson Airwrap Complete Styler – czyli nowoczesna suszarko-lokówka. Ten sprzęt doskonale łączy w sobie suszenie ze stylizacją, chroniąc przed uszkodzeniami termicznymi.

W niezwykle designerskim opakowaniu znajdziemy nie tylko cylindryczne końcówki do loków i fal, ale również szczotkę do wygładzania włosów cienkich, włosów gęstych a także szczotkę nadającą objętości. Całość sprzętu jest napędzana silnikiem cyfrowym Dyson V9, który posiada 13 łopatek wirnika, obracającego się z prędkością do 110 tysięcy obrotów na minutę, generując ciśnienie 3,2 kPa, co pozwala wytworzyć efekt Coandy. Co to takiego? Polega on na tym, że maszyna przyciąga włosy do wałka, a następnie je samodzielnie nawija, tworząc piękny efekt fal bądź loków (w zależności od głowicy).

Nawodnienie organizmu przepisem na piękne włosy?

Picie wody filtrowanej to trend, który zyskuje popularność od lat. Coraz częściej decydujemy się na zakup dzbanków filtrujących z odpowiednimi wkładami z powodu nie tylko oszczędności, ale również pozytywnego wpływu na nasze zdrowie i urodę. Jakie są więc zalety picia takiej wody? Przekonajmy się! Poniżej 4 najważniejsze „za”, by zdecydować się na wodę z dzbanka z filtrami Brita.

  • Filtrowana woda jest czysta. Pijąc ją, zyskujemy więc pewność, że dostarczamy do naszego organizmu to co zdrowe, bez kamienia czy innych zanieczyszczeń.
  • Filtrowana woda pozbawiona jest też chloru a ten często lubi przenikać do wód gruntowych wraz z pestycydami i metalami ciężkimi. Warto zwrócić również uwagę – zwłaszcza w przypadku starszych budynków – że rury kanalizacyjne są często zbudowane z azbestu. Stąd już krótka droga do przenikania tego rakotwórczego pyłu do wody transportowanej rurą.
  • Taka woda jest też ekologiczna bowiem przekłada się na zmniejszony popyt na wodę butelkowaną. A im mniej butelek, tym mniej plastiku w obiegu.
  • Dodatkowo, co ważne, taka woda pozytywnie wpływa na naszą urodę. Możemy zauważyć już po kilku tygodniach stosowania, że nasza skóra staje się bardziej miękka, zmniejsza się skórka pomarańczowa. Dodatkowo w ulubionym dzbanku filtrującymmożemy zamontować filtry Brita z magnezem. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że woda dostarczy nam nie tylko tego, co niezbędne, ale również wzmocni nasz organizm w cenne minerały. Magnez jest szczególnie ważny w przypadku kobiet, które m.in. chcą zachować piękne i zdrowe włosy. Brak odpowiedniej ilości w organizmie sprawia bowiem, że nasze włosy stają się kruche, szybciej się rozdwajają na końcach, a dodatkowo mogą pojawić się problemy z ich wypadaniem.

Szukając małego sprzętu AGD do domu, który również zadba o Twoje zdrowie i urodę, nie zabierając nic ze smaku, sprawdź ofertę beztłuszczowych frytkownic Air Fryer.