Gadżety antystresowe – niezastąpione w pracy

Mężczyzna trzyma w ręce gadzet antystresowy

Praca to miejsce, w którym szczególnie jesteśmy narażeni na duży stres. Kontakty z wymagającymi klientami, naglące terminy, ważne projekty czy zebrania – jest wiele powodów, które mogą powodować w nas poruszenie i irytację. Gadżety antystresowe to jeden z najlepszych sposobów na obniżenie napięcia oraz szybkie wyciszenie. Sprawdź, jak działają i czemu warto mieć je w pracy.

Czym są gadżety antystresowe?

Jest wiele sposobów na walkę ze stresem, jednak większość z nich wymaga czasu i odpowiedniego otoczenia. Są jednak sytuacje, w których potrzebujemy szybko ukoić skołatane nerwy, jak np. w pracy. Do tego celu sprawdzają się najlepiej profesjonalne gadżety antystresowe, które pomagają szybko rozładować napięcie zebrane w ciele oraz oderwać myśli od przykrej sytuacji.

Gadżety antystresowe to niewielkie akcesoria, które są bardzo łatwe w użyciu. Wykonane są najczęściej z pianki, gumy lub innego elastycznego tworzywa, które jest przyjemne w dotyku. W stresujących sytuacjach taki gadżet można ściskać, ugniatać czy podrzucać.

Szeroki wybór tego typu akcesoriów można znaleźć na Studio Siedem Żółtowski Grzegorz. Tego typu zabawy manipulacyjne nie tylko znakomicie uspokaja, ale także pozwalają skoncentrować się na czymś innym, niż źródło stresu.

W jakiej pracy warto korzystać z gadżetów antystresowych?

Gadżety antystresowe najczęściej spotykane są w dużych firmach i korporacjach. W takich miejscach ryzyko stresu jest największe. Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, że skutki stresu dotykają nie tylko samego pracownika. Długotrwały stres zmniejsza poziom efektywności, co przekłada się na wyniki firmy.

Dlatego też pracodawcy coraz chętniej zaopatrują swoich pracowników w różnego typu gadżety, które mogą pomóc im rozładować napięcie. Z tego typu akcesoriów korzystają także bardzo chętnie małe firmy, w których codzienne obowiązki pracowników mogą przyczyniać się do powstawania napięć. Antystresy są popularne także wśród trenerów, handlowców, wykładowców czy nauczycieli. Przydają się także w czasie sympozjów, szkoleń czy konferencji.

Gadżety antystresowe – najlepszy sposób na promocję marki

Antystresowe gadżety firmowe z logo zadbają o dobre samopoczucie podwładnych, a jednocześnie pozwolą na budowanie pozytywnych skojarzeń z marką. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych akcesoriów, które można dowolnie spersonalizować.

Dobrym pomysłem są gadżety związane z konkretnym zawodem lub motyw związany z naszą marką. Takie akcesoria można także podarować swoim klientom lub kontrahentom. Oprócz rozładowania napięcia będą one stanowiły także element działań marketingowych.