Gaz pod szkłem – czym są płyty gazowe bez płomieni?

Płyta gazowa.

Kuchenka to jedno z podstawowych urządzeń w każdej kuchni. Korzystamy z niej codziennie, dlatego odpowiedni wybór kuchenki jest bardzo ważny, aby jak najlepiej spełniała nasze potrzeby. Do nowoczesnych urządzeń należą płyty gazowe bez płomieni, które stanowią kompromis pomiędzy tradycyjną kuchenką gazową a kuchnią indukcyjną. Czym się charakteryzuje gaz pod szkłem?

 

  1. Czym są płyty gazowe bez płomieni?
  2. Gaz pod szkłem – jakie są jego zalety?

Choć dużą popularnością cieszą się kuchnie indukcyjne, nie wszyscy chcą mieć kuchenkę na prąd. Jeśli cenisz sobie kuchenki gazowe, nie oznacza to, że pozostaje Ci korzystanie z tradycyjnej kuchenki gazowej z płomieniem. Nowoczesnym rozwiązaniem są bowiem płyty gazowe bez płomieni, które przypominają wyglądem płyty indukcyjne, dzięki czemu zapewniają kuchni nowoczesny wygląd.

Czym są płyty gazowe bez płomieni?

Płyta gazowa pod zabudowę Solgaz posiada ukryte palniki, znajdujące się pod szklaną powierzchnią. Dzięki temu wyglądem przypomina kuchnię indukcyjną i świetnie pasuje do nowoczesnych kuchni. Jej istotną cechą jest to, że nie wymaga specjalistycznych naczyń, jak ma to miejsce w przypadku kuchni indukcyjnych. Płyty gazowe ceramiczne Solgaz są dostępne w różnych rozmiarach, posiadają też różną liczbę palników, dzięki czemu możesz dopasować płytę do własnych potrzeb. Gaz pod szkłem jest bezpieczny, funkcjonalny, a także bardzo dobrze się prezentuje. Palniki, w które wyposażona jest płyta gazowa bez płomieni spalają gaz katalitycznie, dzięki czemu spalanie jest efektywne. Gaz jest spalany w temperaturze 800 st. C., a podczas gotowania na meblach nie osadza się tłuszcz, ani inne zanieczyszczenia. Również ilość produkowanego tlenku węgla jest dużo mniejsza niż w przypadku tradycyjnych kuchenek. Płytę gazową bez palników można stosować z każdym rodzajem gazu, zarówno tym z butli, jak i z sieci. Płyty gazowe bez płomieni znajdziesz na stronie https://solgaz.eu/plyty-gazowe-bez-plomieni/.

Gaz pod szkłem – jakie są jego zalety?

Gaz pod szkłem może zapewnić duże oszczędności. Specjalna konstrukcja palników, darmowe pola oraz praca cykliczna sprawiają, że tego typu płyty gazowe zużywają nawet o połowę mniej gazu niż tradycyjne kuchenki gazowe. Cykliczna praca płyty polega na tym, że pobieranie gazu zostaje wyłączone, kiedy powierzchnia jest odpowiednio nagrzana, a włącza się wtedy, gdy jest taka potrzeba. Płyta gazowe bez płomieni posiadają jedno lub dwa pola, które podczas gotowania nagrzewają się i nie pobierają przy tym gazu. Można je wykorzystywać do gotowania, albo utrzymywania temperatury potrawy.

 

Płyty gazowe bez płomieni są też łatwe do czyszczenia, dzięki temu że są pokryte gładką, ceramiczną powierzchnią. Nie ma tutaj żadnych rusztów, palników, ani zakamarków, co jest typowe dla tradycyjnych kuchenek gazowych, w których często zbiera się brud i trudno je wyczyścić. W tym przypadku czyszczenie jest bardzo proste i szybkie.

Płyta jest całkowicie bezpieczna i zawiera dodatkowe systemy zabezpieczeń. Specjalne sondy przez cały czas kontrolują spalanie gazu, aby wszystko odbywało się w prawidłowy sposób. Natomiast na panelu sterowania znajdują się komunikaty, które informują o stanie płyty. Sygnał dźwiękowy ostrzega przed końcem gazu lub wylaniem się czegoś na płytę. Płytę można też zablokować przed dziećmi, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Płyta wyposażona jest w dotykowy panel sterowania który jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy wybrać palnik i przesunąć palcem, aby ustawić odpowiednią moc grzania. Dodatkowe funkcje sprawiają na przykład, że można ustawić wyłączenie płyty po ustalonym czasie.