Gdzie mogę naprawić urządzenia Apple? Po czym poznać dobry serwis?

Rozbita szybka w telefonie

Urządzenia Apple zyskały zwolenników na całym świecie. Użytkownicy cenią sobie prosty, minimalistyczny design urządzeń, który idzie w parze z szybkim i intuicyjnym systemem operacyjnym. Niestety, jak każdy inny sprzęt codziennego użytku, produkty Apple ulegają uszkodzeniom. Elektronika marki Apple, chociaż jest niezawodna i potrafi służyć latami, należy do produktów premium, za którą musimy zapłacić kilka tysięcy złotych. Zanim wymienimy popsuty model naszego gadżetu na nowy egzemplarz, zastanówmy się, czy nie warto go może naprawić. Z pomocą przychodzą profesjonalne serwisy specjalizujące się w naprawie urządzeń Apple.

Najczęstsze problemy z urządzeniami Apple

Żywotność naszego urządzenia zależy w głównej mierze od sposobu jego użytkowania. Istnieją jednak sytuacje, na które nie mamy większego wpływu, powodujące uszkodzenia naszego sprzętu. Wiele z nich wynika jednak z codziennego, prawidłowego korzystania z telefonu czy komputera. Do najczęstszych problemów z urządzeniami Apple należą:

  • Słaba bateria, która posiada skłonności do przegrzewania,
  • Pęknięty wyświetlacz w smartfonie,
  • Problemy z układem dźwiękowym,
  • Popsute gniazda na słuchawki czy ładowarkę.

Istnieją usterki, z którymi przeciętny użytkownik jest w stanie sam sobie poradzić. Powstają one najczęściej z powodu aktualizacji oprogramowania czy niewłaściwych ustawień urządzenia. Poważniejsze wady i problemy, takie jak wymiana baterii w iPhone czy wymiana wyświetlacza, powinny być koniecznie skonsultowane ze specjalistą. Reperowanie urządzenia na własną rękę może skończyć się uszkodzeniami niemożliwymi do naprawy, nawet przez autoryzowane serwisy.

Wymiana baterii w iPhone- ile kosztuje?

Bateria jest odpowiedzialna za komfort użytkowania naszego sprzętu. Kondycja baterii na wysokim poziomie pozwala nam cieszyć się wszystkimi funkcjami naszego iPhone przez długie godziny. Nie ma nic bardziej frustrującego niż zacinający się telefon odmawiający współpracy bądź co gorsza, wyłączający się w nieodpowiednim momencie. Jeżeli zauważymy, że nasz telefon zaczyna reagować wolniej na nasze polecenia, wyłącza się bądź przegrzewa, należy koniecznie przyjrzeć się jego baterii. Wymiana baterii w iPhone to jedna z najpopularniejszych usług świadczonych przez serwisy naprawcze. Cena zależy przede wszystkim od tego, czy wymieniana bateria ma być oryginalna, czy ma być zamiennikiem. Najbezpieczniejszym wyjściem jest wymiana baterii na oryginalny egzemplarz. Zamienniki często są gorszej jakości i bardzo szybko się psują, powodując usterki w elektronice. Koszt wymiany będzie również zależny od modelu telefonu, w którym chcemy wymienić baterię. Ceny w starszych modelach zaczynają się już od 130 zł.

Kiedy konieczna jest wymiana wyświetlacza w iPhone?

Każdemu na pewno zdarzyła się sytuacja, że telefon upadł na ziemię. Jeżeli mamy szczęście, urządzenie nie poniesie żadnych poważniejszych szkód. Zdarza się jednak, że podczas upadku wyświetlacz ulega pęknięciu lub zbiciu, uniemożliwiając nam korzystanie ze sprzętu. Gdy wyświetlacz na pierwszy rzut oka działa bez zarzutu, ale widzimy na nim czarne plamki lub paski, należy niezwłocznie wymienić wyświetlacz w iPhone. W najgorszym wypadku telefon może upaść na tyle niefartownie, że wyświetlacz przestaje reagować i widoczny jest jedynie czarny ekran. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia i autoryzowany serwis poradzi sobie na pewno z wymianą wyświetlacza. 

Czym wyróżnia się dobry serwis naprawy urządzeń Apple?

Zatem gdzie naprawić urządzenie Apple, by usługa była wykonana z najwyższą dokładnością? Rzetelne serwisy naprawy wykorzystują tylko oryginalne komponenty, bez montowania tańszych, chińskich zamienników. Profesjonalny i kompetentny serwisant dokona fachowej diagnozy telefonu i oceni, czy naprawa jest w ogóle opłacalna dla użytkownika. Autoryzowane serwisy zawsze dają gwarancję na swoje usługi. Zanim oddasz urządzenie do serwisu, zawsze zapoznaj się z cennikiem serwisu i zapytaj, ile wynosi czas eliminacji usterek. Dobre serwisy posiadają rzeszę klientów, więc rzadko zdarza się, że urządzenie zostanie naprawione w jeden dzień.