Gdzie najlepiej zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Obliczenia opłacalności kredytu

Artykuł sponsorowany.

Konsolidacja kredytów i pożyczek staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, z którego korzystają osoby chcące odciążyć domowy budżet. Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują kredyty pozwalające na obniżenie wysokości miesięcznych rat.

Gdzie najlepiej zaciągnąć kredyt konsolidacyjny (najlepsze oferty znajdziesz na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny )? Prezentujemy ranking ofert oraz praktyczne porady dla kredytobiorców. Jakie czynniki wpływają na koszty zobowiązania?

Kredyt konsolidacyjny, czyli co?

Banki i instytucje pozabankowe oferują klientom bogatą paletę rozwiązań, które pozwalają sfinansować różnego rodzaju potrzeby konsumpcyjne. Oferty pożyczek online, kredytów gotówkowych, kart kredytowych czy limitów odnawialnych na kontach bankowych kuszą, a uproszczone procedury czy możliwość wnioskowania o kredyt online sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na zaciągnięcie wielu zobowiązań. Masz na swoim koncie wiele kredytów i czujesz, że ich spłata zaczyna Cię przerastać? Raty pochłaniają znaczną część Twojego wynagrodzenia? Jeśli chcesz zmniejszyć ich wysokość, pomyśl o konsolidacji zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny to narzędzie finansowe, dzięki któremu scalisz kredyty i wydłużysz okres ich spłaty, a to umożliwi obniżenie wysokości miesięcznej raty. Korzyści? W portfelu zostanie więcej pieniędzy, które można przeznaczyć na inne potrzeby.

Jak otrzymać najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Żeby otrzymać kredyt konsolidacyjny na korzystnych warunkach, należy przede wszystkim udowodnić bankowi zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty zobowiązania wraz z odsetkami. We wniosku o kredyt należy zatem przedstawić:

 • miesięczne dochody,
 • formę zatrudnienia oraz rodzaj umowy,
 • wysokość miesięcznych wydatków (rachunków oraz innych stałych zobowiązań),
 • liczbę osób na utrzymaniu,
 • wiek oraz stan cywilny kredytobiorcy.

Bank skrupulatnie weryfikuje te informacje i na podstawie różnych czynników bada, na jaką wysokość raty klient może sobie pozwolić. Instytucje finansowe podejmując decyzję o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego biorą pod uwagę również historię kredytową. W tym celu sprawdzają bazy dłużników i opierają się na danych z Biura Informacji Kredytowej. Jeśli kredytobiorca w przeszłości zalegał ze spłatą zobowiązań lub przeciwnie – nigdy nie korzystał z kredytów, może nie być wiarygodny dla banku. Żeby otrzymać korzystny kredyt konsolidacyjny, warto zatem zadbać o wszystkie aspekty, które są weryfikowane przy składaniu wniosku.

A co w sytuacji, kiedy nasza zdolność kredytowa nie pozwala na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego? Na rynku dostępne są również pożyczki konsolidacyjne oferowane przez firmy z sektora pozabankowego, które nie stosują tak restrykcyjnych wymogów, ale często narzucają bardzo wysokie koszty.

Kredyt konsolidacyjny – ranking ofert w marcu 2020

Poszukując najkorzystniejszego kredytu konsolidacyjnego warto zweryfikować wiele ofert i porównać je pod względem:

 • wysokości oprocentowania,
 • RRSO,
 • prowizji,
 • dodatkowych kosztów,
 • warunków spłaty zobowiązania.

Najprostszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie rankingów dostępnych online. Ranking kredytów konsolidacyjnych pozwala ocenić najlepsze oferty i wybrać tę, która najbardziej odpowiada oczekiwaniom klienta.

Jak będą wyglądać parametry poszczególnych kredytów w przypadku wnioskowania o konsolidację kwoty 50 tys. złotych i rozłożeniu zobowiązania na 72 miesiące? Według zestawienia przygotowanego przez serwis totalmoney.pl, na początku stycznia 2020 roku wśród najlepszych ofert znalazły się propozycje:

 • PKO BP,
 • banku Citi Handlowy,
 • BNP Paribas.

Kredyt konsolidacyjny oferowany przez PKO BP – Mini ratka (konsolidacja), przewiduje ratę w wysokości 852,21 zł. Oprocentowanie wynosi 6,99%, prowizja 0%, a RRSO 7,22%. Suma odsetek w okresie kredytowania wyniesie 11 359 zł. Oferta pozwala na uzyskanie dodatkowych środków na inne cele – nawet do 25% konsolidowanej kwoty.

Oferta banku Citi Handlowy przewiduje ratę ponad 50 zł wyższą niż w propozycji PKO BP – 903,16 zł. Oprocentowanie wynosi 7,49%, prowizja 4,50%, a RRSO 9,47%. Odsetki, które klient zapłaci bankowi przez cały okres kredytowania, wyniosą 12 777 zł.

Z kolei w przypadku propozycji BNP Paribas, rata kredytu konsolidacyjnego w omawianym przypadku wynosi 906,45 zł. Oprocentowanie wynosi 8,49%, prowizja 2,00%, a RRSO 9,61%. Suma wszystkich odsetek to 14 264 zł.