Gotowa spółka – dlaczego się opłaca?

Dokumenty.

Artykuł sponsorowany.

Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce nie należy do najłatwiejszych, ponieważ wiąże się z wieloma obowiązkami i formalnościami, a spółki nie są pod tym względem wyjątkiem. Dlatego dobrym pomysłem na rozpoczęcie biznesu bywa zakup gotowej spółki. Dlaczego to się opłaca?

Zakładanie spółki w trudnych polskich realiach

Aby założyć spółkę w Polsce, należy uzbroić się w cierpliwość. Oczekiwanie na wpis do KRS trwa zazwyczaj około tygodnia. Urząd Skarbowy ma aż 21 dni na wydanie decyzji o przyznanie numeru VAT. Dopełnienie tych formalności wymaga osobistych wizyt w urzędach i składania wielu dokumentów. Blisko miesiąc oczekiwania to czas, w którym można by już prowadzić biznes i osiągać pierwsze zyski. Dlatego gotowe spółki, tak zwane shelf companies stanowią atrakcyjna alternatywę.

Korzyści wynikające z gotowej spółki

Sprzedaż gotowej spółki to usługa oferowana przez niektóre firmy doradcze, które w ten sposób ułatwiają życie swoim klientom. Shelf companies wystawione na sprzedaż to podmioty posiadające już REGON, NIP, wpis do KRS, rejestrację VAT i opłacony kapitał zakładowy, a także pozbawione zobowiązań finansowych, a więc w pełni gotowe do działania. Główną korzyścią tego rozwiązania obok wygody jest ogromna oszczędność czasu. Biznes może wystartować natychmiast po zakupie zarejestrowanej spółki.

Sprzedaż gotowej spółki – wygodna usługa

W wielu przypadkach zakup gotowej spółki jest korzystny również ze względu na dodatkowe usługi oferowane przez firmę doradczą. Należą do nich obsługa księgowa i podatkowa, pomoc prawna odbywające się na preferencyjnych warunkach. Klienci często mogą liczyć na możliwość skorzystania z wirtualnego biura. Ta przyspieszona transakcja jest w pełni bezpieczna. Ponadto, firma doradcza pomaga wybrać korzystną formę rejestracji działalności gospodarczej. Z oferty mogą skorzystać również osoby, które nie mieszkają w Polsce. Tę korzystną usługę w pełnym zakresie oferuje między innymi przedsiębiorstwo My Legal Store z siedzibą w Warszawie.