Haft komputerowy – podstawowe informacje

Tworzenie haftu komputerowego

Artykuł sponsorowany.

W dzisiejszych czasach haft komputerowy dzięki wykorzystaniu specjalnych programów komputerowych, może pozwolić sobie na znacznie więcej niż przygotowywanie drobnych wzorów. Możliwe jest hurtowe nanoszenie projektów na wybrane materiały. Przekonaj się, jak przebiega proces haftu komputerowego i poznaj jego najważniejsze zalety.

Haft komputerowy to trwały sposób na wierne naniesienie wybranego wzoru, który wykorzystują przede wszystkim przedsiębiorcy, by ujednolicić ubrania firmowe swoich pracowników. Cechuje go wysoka estetyka i trwałość, a sam proces przygotowania i tworzenia nie trwa długo. Zobacz, jak prezentuje się proces tworzenia haftu na materiale i przekonaj się, dlaczego warto na niego postawić przy współpracy z firmą BlueHAFT.

Proces haftu komputerowego

Nowoczesny haft komputerowy może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno przy przygotowywaniu produktów o przeznaczeniu reklamowym, jak i do nanoszenia logotypów na odzież firmową. Niezależnie od charakteru zlecenia, zawsze proces musi przebiegać dwuetapowo, by usługa była wykonana profesjonalnie, a wzór został naniesiony w sposób wierny i trwały.

1. Przygotowanie pliku

Wzór, który ma pojawić się na wybranym materiale, musi być właściwie przygotowany. Pracownicy firmy BlueHAFT mogą stworzyć go w programie od zera, uwzględniając uwagi klientów, lub zmienić ten przyniesiony przez nich na plik wektorowy – właśnie dzięki temu etapowi hafciarka w wierny sposób przenosi go na ubrania. Program komputerowy dostarcza niezbędne informacje, dzięki którym maszyna wie, jakich nici użyć i w jaki sposób prowadzona ma być igła.

2. Wyhaftowanie wzoru

Gdy wzór jest już odpowiednio przygotowany, maszyna haftująca zaczyna swoją pracę. Aby efekt był zadowalający, musi wykorzystać odpowiednie kolory i rodzaje nici oraz właściwe dla danego materiału igły. W ten sposób przygotowany motyw zostaje naprawdę wiernie przeniesiony, nie tracąc nawet najmniejszych szczegółów ze swojego pierwowzoru. To szczególnie ważne, jeśli przygotowywana jest odzież firmowa, na której ma znajdować się znak rozpoznawczy marki, czyli logotyp.

hafty komputerowe

Jakie zalety ma haft komputerowy?

Dlaczego haft komputerowy cieszy się tak dużym i stale rosnącym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców? Nie da się ukryć, że jego najważniejszym atutem jest jakość – uzyskane efekty są nie tylko wiernym oddaniem tego, co w projekcie, ale przede wszystkim bardzo trudno je zniszczyć. Odzież firmowa może być wielokrotnie prana, a naniesiony wzór wciąż będzie miał żywe kolory, nie naciągnie się ani nie wyblaknie. Struktura naniesionego motywu natomiast nie będzie generowała niepotrzebnego dyskomfortu w czasie poruszania się po miejscu pracy.

Istotna jest również estetyka. Warto zauważyć, że haft komputerowy pozwala na przeniesienie określonych barw 1:1 z projektu na materiał. Dzięki wspomnianej już wytrzymałości, zadowalający efekt końcowy jeszcze długo nie ulegnie zniszczeniu. Wszystko to sprawi, że zyskasz wśród klientów opinię dbającego o szczegóły i kompetentnego.

Haft komputerowy może być wykorzystywany nie tylko na standardowych koszulkach bawełnianych. Możliwe jest nanoszenie wybranych wzorów również na “trudniejsze” materiały – m.in. filc, polar czy skórę. Dzięki temu ta metoda może być wykorzystywana nie tylko do przygotowywania ubrań firmowych, ale także gadżetów promocyjnych.

Nie da się ukryć, że przedsiębiorcy doceniają także tempo przeniesienia wzorów na wybrane materiały i możliwość przygotowania dużej ilości odzieży firmowej w krótkim czasie. Oznacza to bowiem, że nie jest to metoda przeznaczona wyłącznie dla małych przedsiębiorstw – możliwa jest również realizacja hurtowych zamówień.