Hosting www dla sklepu internetowego – jak go wybrać?

Serwer

Sprawnie i szybko działający sklep internetowy potrzebuje nie tylko odpowiednich procesów logistycznych, ale i niezawodnej infrastruktury. Jej podstawą jest wysokiej klasy hosting www.

Z Internetu w Polsce korzysta już 84% gospodarstw domowych, a w przeliczeniu na osoby daje to 28 mln Polaków. 56% z nich robi regularnie zakupy w sklepach internetowych. Szacuje się, że w 2019 roku klienci zostawią w sklepach online łącznie 50 mld zł. Jesteśmy na 13 miejscu najszybciej rosnących rynków e-commerce na świecie w zestawieniu Statista Digital Market Outlook (źródło: https://iab.org.pl/wp-content/uploads/2019/06/HBRP-raport-IAB-05-191.pdf). Nic dziwnego, że z roku na rok powstaje w Polsce coraz więcej sklepów. Wiele z nich korzysta także na zakazie handlu w niedzielę. Konkurencja na rynku e-commerce jest jednak duża. Sklepy muszą działać naprawdę sprawnie, aby przyciągnąć i utrzymać klientów. Trudno jednak oczekiwać bezawaryjnego działania bez dobrej klasy hostingu. Nie każdy sklep od razu jednak potrzebuje serwera dedykowanego. Małe e-sklepy mogą rozpocząć działalność, korzystając z takiego rozwiązania jak współdzielony hosting www.

Dlaczego stabilny hosting www jest konieczny?

Wyobraźmy sobie taką sytuację: przychodzimy do sklepu, a ten jest zamknięty. Mało tego, wyobraźmy sobie, że idąc do takiego sklepu, nigdy nie wiemy, czy będzie akurat czynny, czy znowu przyjdzie nam zrezygnować z zakupów. Podobną analogię można dostrzec w stosunku do sklepu internetowego ze złej jakości hostingiem. Taki sklep raz działa, a raz nie działa. Nikt, kto traktuje swój e-sklep jako poważny biznes, nie może sobie na to pozwolić. Dlatego konieczny jest stabilny hosting www i dlatego tak ważna jest decyzja o jego wyborze. Częste awarie hostingu oznaczają przerwy w działaniu sklepu. To natomiast przekłada się nie tylko na mniejszą sprzedaż, ale również na utratę klientów teraz i w przyszłości. Wynika to z faktu, że internauci traktują witrynę z częstymi awariami za mało profesjonalną. Mało tego, awaria hostingu to także brak dostępu do poczty e-mail, a to kanał komunikacji wybierany przez 46% klientów e-sklepów (źródło: https://econsultancy.com/44-prefer-email-for-customer-service/). Stabilny hosting www eliminuje wszystkie te problemy.

W pakiecie jest korzystniej!

Dobrej klasy i niezawodny hosting www to podstawa, ale warto także wybierać taką usługę z głową. Dotyczy to szczególnie biznesów, które startują na rynku. Niektórzy dostawcy usług internetowych (np. Domeny.pl) oferują pakiety hostingu wraz z różnymi dodatkami. Dzięki temu można po prostu zaoszczędzić. Na przykład wraz z hostingiem otrzymamy domenę, rozszerzony backup (kluczowy dla bezpieczeństwa sklepu), certyfikat SSL, rozszerzony Anty DDoS, a niekiedy nawet dedykowaną linie telefoniczną i kompleksowe wsparcie. Mało tego, niektórzy dostawcy pozwalają także przez określony czas testować hosting www za darmo.

Wysokiej jakości usługi hostingowe to fundament bezproblemowego działania sklepu internetowego. Dobra infrastruktura IT przekłada się także poniekąd na wyniki biznesowe sklepu. Dlatego hosting www należy wybierać z głową i uwzględniać przy tym wszystkie potrzeby sklepu.