Hurtownia chemiczna – jak wybrać najlepszą?

Artykuł sponsorowany.

Zakupy w hurtowni chemicznej są częścią codzienności wielu sklepów, które oferują tego typu wyroby. Jednak mało kto wie, że niektóre hurtownie decydują się również na udostępnianie swoich produktów w sprzedaży internetowej. Jakie cechy powinna posiadać najlepsza hurtownia chemiczna i w jaki sposób dokonać wyboru najlepszego podmiotu w tym zakresie?

Po pierwsze – szeroki asortyment

Tym, co jest najistotniejsze, jest możliwie jak najbogatszy asortyment tego typu punktów. W hurtowniach ze środkami chemicznymi przedsiębiorcy chcą zazwyczaj zakupić wszelkie niezbędne produkty do swoich sklepów czy punktów. Co za tym idzie – w sprzedaży powinny znajdować się płyny do mycia różnych marek, produkty do utrzymywania rozmaitych rodzajów podłóg w czystości, środki do mycia okien, preparaty do zmywarek i wiele innych. Dzięki temu możliwe jest dość pełne wyposażenie różnego rodzaju działalności.

Jeśli chodzi o bogactwo asortymentu, warto zastanowić się również, czy zależy nam na wyrobach krajowych, czy zagranicznych. W związku z duża popularnością środków chemicznych pochodzących z poza Polski – istnieją również hurtownie specjalizujące się w sprzedaży tego typu produktów. W zależności od potrzeb i preferencji, warto poszukać punktu, który posiada najlepiej dostosowaną ofertę.

Atrakcyjne ceny

Zasadniczo, każda hurtownia chemiczna jest tańszym rozwiązaniem niż tradycyjne sklepy, jednak mogą one różnić się między sobą cenami w dość znaczący sposób. Co za tym idzie, dobrym pomysłem jest poproszenie o ofertę cenową co najmniej kilku punktów w swojej okolicy (na przykład drogą mailową – wiele punktów zgadza się na takie udostępnianie listy towarów na stanie) i na tej podstawie podjąć decyzję.

Jednocześnie, warto dowiedzieć się o możliwość uzyskania rabatów. Z reguły w przypadku składania dużych zamówień, wiele punktów zgadza się na udzielenie kilku procent rabatu, co przy kilkuset złotych (czy nawet wyższej kwocie) zapewnia znaczącą zniżkę.

Sposób realizacji zamówienia

Nie mniej istotna jest forma, w jakiej hurtownia chemiczna realizuje składane zamówienia. Czy możliwy jest dowóz? Jak wygląda proces wyboru towarów, a także ile oczekuje się na ich ewentualne skompletowanie? Czy można przyjechać i samodzielnie wybrać produkty? To pytania, które warto zadać przed rozpoczęciem współpracy z hurtownią. Dodatkowo, warto zorientować się, czy takie usługi jak dowóz do klienta lub właśnie wyżej wspomniane kompletowanie zamówienia są w cenie, czy trzeba za nie dodatkowo dopłacić.

Jeżeli szukasz sprawdzonej hurtowni chemicznej zajrzyj na stronę roem.pl. Firma ROEM SP. Z O.O od 2012 r. specjalizuje się w zakupie i sprzedaży dóbr z segmentu FMCG, takich jak: chemia gospodarcza, środki czystości, artykuły higieniczne, kosmetyki, odświeżacze powietrza.

baner z partnerami