Jak dopasować buty do dresu w casualowych outfitach?

Kobieta ma dopasowane buty do dresów

Tworzenie atrakcyjnej stylizacji nie dotyczy tylko ważnych okazji. Warto zadbać o to, by wyglądać dobrze na co dzień, niezależnie od tego jaki typ stroju planuje się zakładać. Do codziennych outfitów warto dobierać elementy garderoby, które będą przede wszystkim wygodne, szczególnie jeśli dzień ma być pełen aktywności. Częste przemieszczanie się będzie wymagało komfortowych ubrań. Wiele osób niezależnie od płci wybiera na taki dzień dresy. Spodnie są elastyczne, nie gniotą, jednak nastręczają problemów, gdy chodzi o dobór do nich dodatków i obuwia. Z czym połączyć dresy, aby stylizacja była równie szykowna co wygodna? Z jakimi butami dresy będą wyglądały najlepiej? Dresy o jakim kroju i kolorze są aktualnie w modzie?

Najmodniejsze dresy w aktualnym sezonie – co założyć, gdy liczy się komfort użytkowania?

Spodnie sportowe czy nawet zastawy ubrań są dostępne w sklepach od wielu sezonów. Zazwyczaj były one wykorzystywane jedynie do uprawiania sportu. Od kilku lat ten trend się zmienia. Zarówno damskie, jak i męskie dresy przestały przypominać bezkształtny worek, a są wygodnymi i atrakcyjnymi ubraniami funkcyjnymi. W aktualnym sezonie dresy są bardziej obcisłe, ale nie są szyte z grubego materiału. Wielką popularnością cieszą się dresy, które uszyte są z naturalnych tkanin ale wzbogaconych elastycznymi włóknami. Dzięki temu nawet po całym dniu w tym ubraniu jest ono równie komfortowe dla noszącego.

Codzienne outfity z dresami – o jakie dodatki uzupełnić je, by stylizacja wyglądała atrakcyjnie?

Producenci i projektanci zadbali, by dresy w sklepach były atrakcyjniejsze z wyglądu. Jednak bez odpowiednich dodatków stylizacja nie będzie wyglądała spójnie. Do dresów można swobodnie założyć prostą biżuterię. W zależności od miejsca, w którym będzie się przebywać mogą to być kolczyki, naszyjnik czy bransoletka. Jeśli dresy mają być strojem do uprawiania sportu można dołączyć do nich smartband lub smartwatch, które będą rejestrowały postępy w czasie treningów i monitorowały wydolność organizmu. 

Buty do dresu – czy muszą to być koniecznie buty sportowe?

Do dresów nie trzeba koniecznie zakładać obuwia sportowego. Oczywiście sneakersy czy adidasy są obuwiem pierwszego wyboru jeśli chodzi o aktywność fizyczną, jeśli jednak dresy zakładane są przy okazji dłuższych pieszych wędrówek mogą to być buty trekkingowe czy odpowiednie sandały. Buty do dresu powinny być przede wszystkim dopasowane do rodzaju wykonywanych w nich aktywności, ale również jest istotny ich wygląd. Dzięki temu w konkretnej stylizacji noszący poczuje się pewnie i atrakcyjnie.

Dlaczego wygoda codziennych stylizacji jest taka istotna?

Specyfika codziennych stylizacji jest taka, że często nosi się je przez praktycznie cały dzień. Dlatego szczególnie ważna jest wygoda tego stroju i wszystkich elementów stylizacji. W czasie dnia pełnego aktywności lepiej mieć na sobie ubranie, które nie będzie gnieść czy obcierać, dokładnie tak samo wygląda sprawa z obuwiem. To bardzo ważne by stylizacja był nie tylko atrakcyjna, ale również komfortowa.