Jak działa revolut?

karty kredytowe

Jeśli nie mieszkaliście w jaskini przez ostatnie kilka lat to na pewno słyszeliście o usłudze Revolut. Jest to rozwiązanie zyskujące co raz to większe uznanie w oczach użytkowników. Idea jest bardzo prosta: karta, która umożliwia płatności w wielu walutach bez ponoszenia kosztów przewalutowania.

Duża funkcjonalność

Rovolut posiada kilka przydatnych usług. Pierwszą z nich jest możliwość założenia darmowego konta w obcej walucie. Zwykle jest to euro i funt brytyjski. Jest to chyba najlepszy sposób na utworzenie konta bankowego za granicą. Jednak kolejną z usług jest możliwość założenia 24 subkont prowadzonych w różnych walutach. Jeśli dokonujecie często zakupów za granicą naszego kraju, to Revolut świetnie się do tego nadaje.

Aplikacja mobilna

Swoim kontem możemy zarządzać w poziomu aplikacji mobilnej. Oferuje ona nawet większą funkcjonalność niż niektóre aplikacje do bankowości mobilnej. Bez problemu zobaczymy tam historię wypłat i płatności. Oprócz tego interfejs jest bardzo przejrzysty i intuicyjny.

Jak korzystać?

Korzystać z usługi można na kilka sposobów. Najważniejszymi są karta fizyczna i wirtualna. Karta fizyczna służy do płacenia w sklepach stacjonarnych. Natomiast karty wirtualne mogą nam posłużyć do zakupów w internecie. Często w sieci możemy się natknąć na wycieki danych z różnych serwisów. W takim przypadku możemy naszą wirtualną kartę dezaktywować, chroniąc tym samym zgromadzone na niej środki.

Doładowywanie konta

Konto Revolut możemy doładować na kilka sposobów. Pierwszym jest zasilenie przy pomocy karty innego banku. Jest to bardzo wygodne, gdyż konto będzie zasilone od razu. Inną metodą jest zasilenie konta środkami z konta bankowego przy pomocy przelewu. Niestety ten sposób wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania. Jest to spowodowane procedurami księgowania przelewów. Doładować środki można też za pomocą wpłat na konto Apple Pay. Jednak jest to najmniej popularna metoda.

Korzystna wymiana walut

Bardzo interesującym faktem jest wymiana walut w Revolut. Wymiana środków na inną walutę odbywa się po kursie międzybankowym, a więc korzystniejszym niż w przypadku wymian innymi sposobami takimi jak na przykład kantor stacjonarny. Istnieje jednak mały haczyk, ponieważ w weekendy usługa dolicza 0,5 % prowizji, chroniąc w ten sposób przed ryzykiem zmiany kursu w weekend.

Jesteś na wakacjach? Nie ma problemu

Jedną z wielu zalet usługi Revolut jest to, że możemy się nią posługiwać w każdym kraju. Jeżeli chcemy zapłacić za coś w dolarach to środki automatycznie zostaną pobrane na subkonto obsługujące tą walutę. Jeśli na naszym głównym koncie nie będzie pieniędzy to zostaną one pobrane z subkonta z najwyższym saldem.

Nie do końca za darmo

Jednym z podstawowych założeń usługi Revolut jest jego domowość. Niestety tylko do pewnego momentu, czyli aż przekroczymy narzucone limity. Możemy bezpłatnie doładować konto do kwoty 400 tysięcy rocznie. Dla przeciętnego Kowalskiego jest to limit raczej nie do przekroczenia, więc nie trzeba się obawiać dodatkowych kosztów. Podobnie jest z wymianą walut – limit 20 tysięcy miesięcznie i wypłat z bankomatów 800 zł miesięcznie.