Jak efektownie wyeksponować biżuterię na wystawie?

wyeksponowana bizuteria na wystawie

Wizerunek sklepu z biżuterią zależy od wielu czynników. Pierwszym i najważniejszym, który zachęca do zakupu i pozytywnego odbioru marki, jest sposób zaprezentowania oferty. Odpowiednio estetyczny i spójny z wystrojem wnętrza oraz walorami kolekcji sprawi, że wyeksponowana biżuteria będzie na pierwszym planie. Jak stworzyć efektowną wystawę biżuterii?

Zaplanuj wystawę

Improwizacja często daje zaskakujące rezultaty, jednak żeby mieć pewność, że wystawa będzie atrakcyjna dla odbiorców, należy ją odpowiednio przemyśleć i zaprojektować. Od czego zacząć? Od prezentowanej kolekcji. Warto wybrać biżuterię o spójnej estetyce. Dzięki temu walory ekspozycji będą subtelne i dopasowane. Kolejnym krokiem są akcesoria, na których biżuteria będzie się znajdować.

Rynek oferuje duży wybór ekspozytorów o przeróżnych kształtach, rozmiarach, kolorach i wykończeniu. Wiele sklepów wykorzystuje zróżnicowaną geometrię, by stworzyć efekt przestrzeni i głębi. Doskonale sprawdzają się ekspozytory stożkowe na naszyjniki i kolie lub przeznaczone do prezentowania kompletu biżuterii składającego się z naszyjnika, kolczyków i bransoletki. Idealnym zestawieniem do takiej aranżacji witryny będą owalne ekspozytory na bransoletki oraz płaskie na pierścionki i kolczyki. W roli dopełnienia całości wykorzystać można pojedyncze opakowania na biżuterię i w ten sposób wyeksponować pierścionki i kolczyki.

Z jakich materiałów ekspozytory wybrać?

Wybierając materiały ekspozytorów na wystawę, warto mieć na uwadze nie tylko walory estetyczne, ale też praktyczne. Jak wyjaśnia producent ekspozytorów jubilerskich Rubicello, welur jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów z uwagi na to, że miękka faktura doskonale podkreśla piękno i połysk biżuterii. Niestety szybko się kurzy, a widoczne drobinki czynią ekspozycję mniej schludną. Dlatego warto rozważyć skórę ekologiczną oraz papier ozdobny, które wystarczy przetrzeć suchą ściereczką, by zachować czystość. Papiery stosowane do oklejenia ekspozytorów zachwycają nie tylko elegancką estetyką, ale też jakością.

Nie zapomnij o dodatkach!

Dodatki w postaci dekoracji dopełniają wystawę i nierzadko kreują jej temat przewodni, dopasowując klimat i estetykę do zbliżających się okazji – Świąt Bożonarodzeniowych, Walentynek, Dnia Kobiet. Dzięki tym niewielkim elementom możliwie jest łatwe i wygodne zmienianie stylu aranżacji. Warto jednak pamiętać, by wybierać ozdoby subtelne, które nie przytłoczą wystawy, a skierują wzrok odbiorców na to, co najważniejsze, czyli biżuterię.