Jak na przestrzeni ostatnich lat zmienia się wyposażenie sal konferencyjnych?

Zmienione wyposażenie w dużej sali konferencyjnej

Artykuł partnera.

Starsi uczestnicy szkoleń i konferencji pamiętają czasy, kiedy tablica i ekran do slajdów były podstawowym, a właściwie jedynym wyposażeniem sal konferencyjnych nie licząc kiepskiego nagłośnienia, które zazwyczaj zawodziło w najmniej oczekiwanym momencie. Współpraca między uczestnikami polegała na rozmowach i wymianach notatek na przerwie. Ostatnie 25 lat wystarczyło, aby sytuacja diametralnie się zmieniła. Współczesna sala konferencyjna to integralny zespół różnego rodzaju wyposażenia, które nie tylko pomaga w merytorycznym przeprowadzeniu konferencji, ale czyni ją niepowtarzalną i atrakcyjną. Współczesne wyposażenie sal konferencyjnych powinno pozwalać nie tylko na sprawne przeprowadzenie eventu, ale również na dopasowanie wystroju sali i pokazów multimedialnych do specyfiki i tematu konferencji. Ruchome wykresy, hologramy, przestrzenny dźwięk doskonałej jakości to tylko niektóre elementy niezbędnego wyposażenia.

Jakie firmy zajmują się wyposażeniem sal konferencyjnych?

Wybór urządzeń powinien zaistnieć już w fazie projektu sali. Komplesowe podejście do wyposażenia sal konferencyjnych wyróżnia firmę avnext.pl. Avnext.pl ma na swoim koncie szereg udanych realizacji dla największych klientów w Polsce. Zapewnia pomoc w projekcie architektonicznym, współpracuje z firmą budowlaną, dostarcza odpowiednie wyposażenie i zajmuje się jego montażem. Oddanie obiektu do użytku to nie koniec współpracy z avnext.pl. Specjaliści testują wyposażenie i szkolą personel obiektu. Wyposażenie sal konferencyjnych objęte jest serwisem gwarancyjnym i po gwarancyjnym. Na życzenie klienta avnext.pl dokonuje również niezbędnych przeglądów techniczny, modernizacji i przeróbek. Dzięki kompleksowej obsłudze korzystanie z usług tego typu firmy wiąże się z pewnością z mniejszymi kosztami niż powierzanie poszczególnych elementów wyposażenia kilku podwykonawcom.

Jakie urządzenia wchodzą w skład wyposażenia sal konferencyjnych?

Wszelkiego rodzaju ekrany i rzutniki zintegrowane z systemem nagłaśniającym. Ruchome elementy pozwalające na dostosowanie sali do tematyki eventu. Bardzo ważnym elementem jest specjalistyczne oprogramowanie, które pozwala nie tylko na zarządzanie pracą wyposażenia sali z poziomu jednego komputera, ale również na rejestrację uczestników i współprace pomiędzy nimi. Nowoczesne wyposażenie sali konferencyjnej nie musi ograniczać się do jednego obiektu. Pozwala na współpracę w ramach jednego eventu kilku obiektów na całym świecie oddalonych o tysiące kilometrów.