Jak otworzyć i urządzić sklep odzieżowy?

meble do sklepu odeieżowego

Jeśli etap pomysłu na biznes oraz rejestracji firmy masz już za sobą, planowane wydatki i przychody rozpisane, a lokal na sklep wybrany, pozostaje to, co najprzyjemniejsze – aranżacja przestrzeni. Najlepiej zacząć od wyboru producenta mebli sklepowych.

Wybór mebli sklepowych nie powinien być przypadkowy. Meble do sklepów odzieżowych, takie jak: lada, regały, stojaki i inne elementy, powinny spełniać funkcje wizerunkowe oraz powinny być użyteczne – dla nas jako właścicieli, jak i dla klientów sklepu.

Meble sklepowe pomagają w sprzedaży

Odpowiednio dobrane półki sklepowe działają jak opakowanie – powinny przyciągać uwagę do całości ekspozycji oraz być komfortowe w użytkowaniu. Dlatego warto zadbać o to, by zamówienie na meble do sklepów obsługiwała wyspecjalizowana i doświadczona w tego typu realizacjach firma. Taka, która na etapie projektu potrafi doradzić, jakie meble będą pasowały do naszej marki, jej identyfikacji wizualnej oraz jej odbiorców: ich stylu życia i preferencji estetycznych. Chodzi de facto o klientów naszego sklepu. Inaczej przecież projektuje się meble do ekskluzywnego butiku, inaczej meble do sklepu młodzieżowego, a jeszcze inaczej do takiego, który oferuje modę eko – tak samo, jak inaczej aranżuje się wystrój wnętrza dla poszczególnych domowników, w zależności od ich wieku, gustu i potrzeb. Wszystko po to, by klienci poczuli, że ta marka i sklep są właśnie dla nich.

Co oferują producenci mebli sklepowych?

Producenci mebli sklepowych mają zazwyczaj w swojej ofercie wykonanie mebli wolnostojących, różnego rodzaju elementów wyposażania, wieszaków, stojaków, lad, a także produkcję systemów ściennych. Meble sklepowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, często łączonych ze sobą, np. drewna, tworzyw sztucznych, szkła, stali. Tego typu firmy zazwyczaj zapewniają kompleksową obsługę: opracowują projekt i jego wizualizację, realizują go, dostarczają meble i montują je w lokalu. Zapoznajmy się z ofertami producentów lub postawmy na sprawdzonego, który może pochwalić się bogatym portfolio zleceń. Nie zrażajmy się, jeśli dysponujemy skromnym budżetem, a w realizacjach firmy widzimy same znane sieciowe marki. To nie znaczy, że firma nie realizuje projektów dla klienta indywidualnego. Wybierzmy rzetelnego, dobrego producenta mebli, który stworzy dla nas indywidualny projekt – taki, który ucieszy oko klienta i zachęci go do wejścia oraz zakupu.

Meble do sklepów z franczyzą

Oczywiście mówimy w tym momencie o działalności całkowicie na własną rękę. W momencie kiedy otwieramy sklep na zasadzie franczyzy, prawdopodobnie wiele z elementów wystroju i wyposażenia sklepu otrzymamy od firmy. Celem bowiem jest zawsze jest wsparcie sprzedaży poprzez odpowiednią i pasującą do charakteru marki ekspozycję towaru.