Jak powinna rozpocząć się Twoja przygoda z kryptowalutami?

Rozpoczynanie nauki inwestowania w kryptowaluty

Artykuł partnera.

Inwestowanie w kryptowaluty staje się coraz bardziej popularne w Polsce, czemu tak jest? Na czym polega inwestowanie w kryptowaluty? Czym są te kryptowaluty? Jak zacząć zarabiać na tym rynku i czy to jest legalne? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Czym właściwie są kryptowaluty – wiadomości niezbędne dla początkujących.

Kryptowaluty są walutą wirtualną, bez fizycznej postaci, mająca nominalną wartość w złotówkach. Najbardziej znaną dziś krypto jest bitcoin, parę lat temu można go było kupić za parę centów, dziś kosztuje kilkanaście tysięcy dolarów. Inwestowanie w kryptowluty może się zatem całkiem opłacać, ale warto na początek wiedzieć dokładnie czym są i jak to robić. Zakupu krypto można dokonać w specjalnych kantorach (zarówno internetowych jak i stacjonarnych), kupuje się je za złotówki, trzyma w wirtualnym portfelu kryptowalutowym. Następnie warto śledzić kryptowaluty i wiadomości na temat tych które posiadamy, kursy cyfrowych walut bardzo szybko się zmieniają. Dlatego jeśli szybko zareagujemy na przykład na wzrost naszej krypto możemy ją sprzedać z zyskiem. Warto więc być na bieżąco i śledzić portale o tej tematyce. Teraz już wiesz czym są kryptowaluty i na czym polega inwestowanie w kryptowaluty.

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest w Polsce legalne?

Tak, inwestowanie w kryptowaluty w Polsce jest całkowicie legalne, warto wiedzieć, że są one objęte podatkiem, a od 2021 roku istnieje obowiązkowy spis państwowy, w którym znajdują się wszystkie legalnie działające instytucje zajmujące się kryptowalutami. Co więcej mają one obowiązek poinformowania odpowiednich władz, jeśli jakaś transakcja kryptowalutowa wydaje im się podejrzana, w razie niezastosowania się do tego grozi takiej placówce kara pieniężna. Jeśli interesujesz się inwestowaniem w kryptowaluty, warto żebyś wiedział też o tym, że każdy kraj ma inne regulacje dotyczące tego rynku inwestycyjnego. Dlatego zanim zaczniesz na przykład na wakacjach inwestowanie, sprawdź jakie prawo obowiązuje w danym państwie.

Kryptowaluty – jak zacząć zarabiać na tym rynku inwestycyjnym?

Na początek warto zacząć od zdobycia wiadomości o kryptowalutach na jakimś zaufanym portalu internetowym, my polecamy stronę DailyChain, gdzie zawsze można znaleźć rzetelne informacje w dziedzinie kryptowalut. Jeśli już to zrobiłeś warto założyć portfel kryptowalutowy, służący do przechowywania walut cyfrowych. Należy pamiętać, że przy jego zakładaniu dostajemy dostęp do kluczy prywatnego i publicznego, ten pierwszy jest tylko do naszej wiadomości i nie należy się nim z nikim dzielić. Po tej czynności możemy spokojnie nabyć wybraną przez nas kryptowalutę, wiadomości na temat konkretnych walut można również znaleźć na portalu DailyChain, tam też polecamy na bieżąco śledzić kursy zakupionych przez siebie kryptowalut.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz na czym polega inwestowanie w kryptowaluty i jak ugryźć ten temat.