Jak upłynnić złom i stary sprzęt elektroniczny?

Stary sprzęt elektroniczny

Sprzątając w garażu, piwnicy czy na strychu zawsze znajdziemy coś, czego nie będziemy już używać. Zazwyczaj są to jakieś stare elementy metalowe, bądź zużyty sprzęt AGD, zepsute telewizory kineskopowe, monitory komputerowe i tak dalej. Ich wyrzucanie może być kłopotliwe, trzeba bowiem zamawiać i opłacać odbiór odpadów wielkogabarytowych. Tymczasem jeśli się postaramy, możemy jeszcze na tym wszystkim zarobić.

Gdzie sprzedać złom?

W garażu zapewne znajdziemy sporo starych części samochodowych, które nie nadają się już do użytku. Są mocno skorodowane, bądź po prostu zepsute. Zazwyczaj po wykonaniu prac przy aucie, gdy ze starymi podzespołami nie mamy co zrobić, rzucamy je gdzieś w kąt. Jeśli trochę się ich zebrało, najlepiej oddać je na skup złomu. Zwłaszcza, jeśli wykonane są z takich metali jak aluminium bądź miedź. Te są bardzo wysoko cenione w każdym skupie i jeśli znajdziemy ich sporo, możemy nieźle zarobić. Warto również przeczesać piwnicę i strych, zawsze znajdziemy tam coś jeszcze, co pozwoli na uzbieranie naprawdę pokaźnej sumki. Dlatego nigdy nie wyrzucajmy starych elementów metalowych do śmieci. Zamiast tego zbierajmy je i później odwoźmy na skup metali.

Stara lub zepsuta elektronika

Na pewno przeglądając zakamarki piwnicy bądź strychu znajdziemy jakiś stary telewizor bądź monitor kineskopowy. Pozbycie się go może nastręczyć nie lata problemu, ponieważ są to rzeczy ciężkie oraz duże. Tutaj znów w grę wchodziłby tylko odbiór odpadów wielkogabarytowych na zamówienie. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy dopłacać. Wystarczy załadować stary sprzęt elektroniczny do auta i odwieźć na skup elektroniki, zwany również często elektrozłomem. Bez problemu znajdziemy takie miejsce gdzieś w okolicy, nawet jeśli mieszkamy w małej miejscowości. Być może na starych telewizorach czy komputerach nie zarobimy kokosów, ale za to pozbędziemy się ich legalnie i jeszcze dostaniemy za to pieniądze.

Jak widać, znalezienie sterty metalowych bądź elektronicznych śmieci gdzieś w czeluściach domu lub garażu wcale nie musi odznaczać kłopotów. Wręcz przeciwnie, jeśli się postaramy, to jeszcze zrobimy na nich dobry interes. Dlatego też listę lokalnych punktów skupu metali oraz elektroniki zawsze warto mieć pod ręką.