Jak wybrać i założyć konto dla spółki z o.o.?

Zegar

Twoją działalność możesz prowadzić na naprawdę wiele różnorodnych sposobów. Jednym z nich jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to forma prawna przedsiębiorstwa, którą możesz utworzyć samodzielnie albo razem z większą ilością osób, czyli ze swoimi wspólnikami. W dzisiejszych czasach właśnie ta forma, zaraz obok jednoosobowej działalności gospodarczej jest jedną z najczęściej wybieranych sposobów na prowadzenie działalności gospodarczej. Jesteś zainteresowany założeniem spółki z o.o.? Zwróć uwagę także na to, że na początku Twojej działalności powinieneś także udać się do banku i założyć konto dla spółki z o.o.

Czy konto dla spółki z o.o. jest konieczne?

W polskim prawie jak na razie nie ma przepisu, który wskazywałyby, że konto dla spółki z o.o. jest obowiązkowe. Jednak mimo, że nie ma wymogu prowadzenie rachunku bankowego dla takiej spółki to często jego brak może uniemożliwić jej prawidłowe funkcjonowanie. Bowiem spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiada szereg zobowiązań, które może zrealizować tylko i wyłącznie za pośrednictwem swojego konta bankowego. Mogą należeć do nich chociażby dokonywane i przyjmowane przez ten podmiot płatności, związane z wykonywaną przez nią działalnością gospodarczą. Zatem mając na uwadze, że konto dla spółki z o.o. może okazać się niezbędne warto dokładnie prześledzić wszystkie oferty banków w tym zakresie i wybrać najlepszą z nich.

Jak wybrać najlepsze konto dla spółki z o.o.?

Wybór konta bankowego w każdej formie to naprawdę istotna decyzja, bowiem wywołuje ona dosyć długofalowe skutki. I nie ma tutaj znaczenia nawet to, na jakie konto się decydujesz – czy jest to Twoje konto indywidualne, czy tak jak w tym przypadku rozważasz otwarcie rachunku bankowego dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Każdy taki wybór powinien być poprzedzony wnikliwą analizą wszystkich dostępnych w danym przypadku ofert bankowych. A jak doskonale zdajesz sobie sprawę, jest ich naprawdę wiele. Jak zatem nie zgubić się w tym gąszczu ofert i znaleźć najbardziej atrakcyjną dla siebie? Jest na to sposób. Polega to na tym, że dokładnie musisz prześledzić jaką działalność będzie prowadziła Twoja spółka. Zwróć uwagę chociażby na to, jakie są Twoje indywidualne założenia związane z zakresem korzystania z tego konta. Ważne jest także, jakie Twoja spółka będzie miała dochody oraz jakie operacje na koncie będą wykonywane najczęściej.

Co wziąć pod uwagę wybierając konto dla spółki z o.o.?

Konto dla spółki z o.o., na które się zdecydujesz powinno być dla Twojej organizacji najlepszą opcją z wszystkich możliwych. Powinno być ono atrakcyjne co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, odpowiednia musi być jego jakość. Konto bankowe dla takiej spółki musi być przede wszystkim wygodne i łatwe w obsłudze. Mało tego, warto abyś miał dostęp także do sprawnej i skutecznej obsługi, jeśli zajdzie taka potrzeba. Korzystnie wpłynie na to duża ilość placówek banku oraz dobry kontakt z pracownikami banku, na przykład poprzez działającą cały czas infolinię. Jednak dodatkowo, takie konto powinno generować jak najniższe koszty. Sprawdź zatem, ile będziesz musiał zapłacić za podstawowe poniższe funkcje konta bankowego dla spółki:

 • otwarcie i prowadzenie konta
 • założenie i korzystanie z karty bankomatowej
 • wypłata pieniędzy z bankomatów i w oddziałach banku
 • wykonywanie przelewów zagranicznych i krajowych
 • wykonywanie przelewów internetowych
 • ustanowienie polecenia zapłaty lub zlecenia stałego

Jakie dokumenty trzeba przygotować, aby szybko otworzyć taki rachunek bankowy?

Zakładając konto dla spółki z o.o. będziesz musiał przygotować odpowiednie dokumenty. Aby otwarcie rachunku bankowe przebiegło sprawnie, sprawdź, jakie podstawowe dokumenty powinieneś wcześniej przygotować:

 • twój dowód osobisty
 • odpis z Krajowego Rejestru Sądowego
 • numery REGON i NIP. Są wymagane jeżeli te dane nie wynikają z CEIDG lub Krajowego Rejestru Sądowego
 • akt prawny, na podstawie którego funkcjonuje spółka z o.o.

Jak można otworzyć konto dla spółki z o.o.?

Konto dla spółki z o.o. możesz założyć na co najmniej dwa sposoby. Jest to sytuacja identyczna, jak w przypadku zakładania praktycznie każdego innego konta bankowego. Wszystko zależy od tego, jaką metodę wybierzesz.

 1. Jeśli preferujesz bardziej tradycyjne rozwiązania powinieneś udać się do jednej z najbliższych palcówek banku, na który się zdecydujesz. Tam, razem z pracownikiem banku dopełnisz wszelkich formalności. Pamiętaj jednak, aby wcześniej przygotować sobie wszystkie potrzebne dokumenty. Dzięki temu, jedna wizyta w banku wystarczy do tego, aby otworzyć rachunek bankowy dla Twojej spółki z o.o.
 2. Jeśli bardziej cenisz sobie nowoczesne rozwiązania to wybierz opcję założenia konta przez Internet. Zrobisz to poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie banku. Wpiszesz tam zarówno swoje dane osobowe, jak i informacje dotyczące spółki z o.o., którą prowadzisz. Potem będziesz musiał potwierdzić te dane oraz podpisać umowę. Zrobisz to albo za pomocą kuriera, albo udając się w tym celu do banku. Wybór należy do Ciebie.

Wybór konta to istotna decyzja!

Im większa jest prowadzona przez Ciebie działalność gospodarcza tym większe są jej potrzeby. Przez to rosną także oczekiwania wobec konta bankowego, jakie będzie ona posiadać. Ważne jest zatem wybranie optymalnego rachunku bankowego, który będzie idealny dla spółki z o.o. Swojego wyboru możesz dokonać wśród praktycznie wszystkich dostępnych w bankach ofert dla biznesu lub dla firm. Na pewno znajdziesz idealne według Ciebie konto dla spółki z o.o. korzystając z zestawienia wybieraj.com.pl.