Jak wybrać pożyczkę pozabankową?

Skarbonka

Rozważasz możliwość zaciągnięcia pożyczki pozabankowej? Sprawdź sposoby na znalezienie pewnej i taniej oferty.

Artykuł partnerski

Bank tradycyjny

Zaciągnięcie zobowiązania finansowego w tradycyjnym banku związane jest ze sporą ilością formalności. Wspomniane formalności odnoszą się zarówno do dotychczas zaciągniętych kredytów i pożyczek gotówkowych, jak i sytuacji zawodowej, a nawet życia osobistego pożyczkobiorcy. Nadmienione wyżej formalności związane są z pojęciem zdolności kredytowej. Niestety, nierzadko ma miejsce sytuacja, w której nie jesteśmy w stanie spełnić wymagań banku, co równoznaczne jest z brakiem udzielenia pożyczki gotówkowej. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam instytucje parabankowe, które nierzadko udzielają zobowiązań finansowych bez konieczności przedstawiania stosownych dokumentów czy też wyciągów bankowych.

Reputacja instytucji

Wybierając kredyt pozabankowy należy w pierwszej kolejności zapoznać się z reputacją samej instytucji. W jaki sposób zacząć? Na stronie internetowej danej instytucji pozabankowej powinny znaleźć się kompletne dane teleadresowe. Poza wspomnianymi wyżej informacjami na witrynie powinien być również umieszczony regulamin świadczonych usług. Przeczytajmy dokładnie jego treść (koniecznie ze zrozumieniem!) i jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości nie wahajmy się podzielić nimi z pracownikiem parabanku, który powinien wytłumaczyć kwestie budzące nasze obawy.

W następnej kolejności zapoznajmy się z opiniami innych klientów interesującego nas parabanku. Jednakże nie sugerujmy się rekomendacjami umieszczonymi na stronie instytucji. Zdecydowanie lepiej opierać swoją opinię na komentarzach klientów, które znajdują się na forach lub portalach niezwiązanych bezpośrednio z parabankiem.

Warunki spłaty kredytu

Oczywiście tym, co powinno skupiać naszą uwagę w najwyższym stopniu są warunki spłaty kredytu, a także całkowity koszt zaciąganego przez nas zobowiązania finansowego (RRSO). W tym celu poleca się skorzystanie z kalkulatora pożyczki. Ten rodzaj narzędzia z reguły umieszczony jest na stronie internetowej instytucji pozabankowej. Niestety, jak pokazuje to praktyka, niektóre kalkulatory nie biorą pod uwagę wszystkich kosztów zobowiązania finansowego. Na samym końcu sprawdźmy, kiedy i w jakiej formie otrzymamy umowę pożyczki.

Oferty godnych polecenia parabanków – takich jak chociażby kredyt-dla-zadluzonych.pl są świetnym rozwiązaniem dla osób o niskiej zdolności kredytowej. Niemniej jednak pamiętajmy, że każde zaciągnięte zobowiązanie pieniężne wymaga spłaty. W związku z powyższym, ograniczmy się do powzięcia wyłącznie jednego produktu finansowego. Takie postępowanie ochroni nas przed możliwością wpadnięcia w tzw. spiralę zadłużenia.