Jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom w dobie koronawirusa?

wirus

Przyszło nam żyć w trudnych czasach. Covid 19 pokrzyżował szyki wielu z nas. Część turystów musiała zmienić plany urlopowe, niektóre firmy musiały zawiesić, czy nawet zakończyć swoją działalność. Strat jest dużo, jednak nie warto się załamywać tylko szukać skutecznego rozwiązania, które w podobnej sytuacji w przyszłości pozwoli zachować ciągłość działalności. Co może rozwiązać nasze problemy i zapewnić ochronę w miejscu pracy?

Dezynfekcja w dobie koronawirusa

Media zalewają nas informacjami o konieczności zachowania  środków higieny. Dezynfekcja obowiązuje w każdym miejscu, publicznym – sklepie, szkole, przedszkolu, biurze. Zdaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest to działanie, ponieważ pozwala nam chronić swoje zdrowie. Ta część naszej nowej codzienności związanej z wirusem na pewno zostanie z nami już na zawsze. Musimy bowiem pamiętać, że latem toczyliśmy walkę tylko z jednym wrogiem, jesienią i zimą będziemy mieć ich więcej – wirusa grypy, przeziębienia oraz wiele innych. Naszą powinnością jest podjęcie wszystkich możliwych kroków, by ochronić zdrowie swoje, a tym samym chronić też nasze rodziny. Obowiązkiem pracodawcy jest z kolei zapewnienie swoim pracownikom maksymalnej ochrony i bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Światło naszym sprzymierzeńcem w walce z wirusami i bakteriami

Oprócz popularnych środków do dezynfekcji – żeli, pianek, sprayów, które zabezpieczają nas w podstawowym stopniu, warto poznać alternatywy, które zapewnią nam znacznie wyższy stopień ochrony. Sprzymierzeńcem w walce z wszelakimi mikroorganizmami takimi jak bakterie, wirusy, grzyby, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka, jest światło ultrafioletowe. Lata doświadczeń w walce z patogenami pozwoliły stworzyć urządzenia, które emitując konkretną wiązkę światła niszczą patogeny, tym samym zapobiegają możliwości ich rozprzestrzenienia.

Co da nam montaż lamp bakteriobójczych

Lampy bakteriobójcze są urządzeniami, które przy pomocy światła ultrafioletowego o długości fali 253,7 nm neutralizują, mikroorganizmy. Można powiedzieć, że ten rodzaj światła sterylizuje, a tym samym zapobiega roznoszeniu chorób. Decydująca jest tu długość fali światła UV – C. Zastosowanie tego typu urządzeń w miejscu pracy zapewni każdemu pracownikowi oraz klientowi, czy pacjentowi, bezpieczeństwo w pomieszczeniach. Co ważne utrzymanie idealnej czystości z pomocą lampy bakteriobójczej nie wymaga ciągłych zabiegów z naszej strony.

Zalety użytkowania lamp bakteriobójczych

Największą zaletą tego typu lamp jest fakt, że mikroorganizmy chorobotwórcze nie mają możliwości uodpornienia się na emitowane przez lampy promieniowanie. Dlatego właśnie znajdują one szerokie zastosowanie placówkach medycznych, gdzie konieczność zachowania najwyższych standardów dezynfekcji jest niezbędna. Warto zapoznać się z ofertą firmy Exterya, która proponuje lampy bakteriobójcze – bezpośrednie i przepływowe. Wybór odpowiedniej zależy od naszych potrzeb. Pierwszy rodzaj lamp pozwala na dezynfekcję pomieszczeń, w których, podczas pracy urządzenia, nie przebywa żaden człowiek lub zwierzę, drugi natomiast może pracować nawet wtedy, gdy w pomieszczeniu przebywają ludzie czy zwierzęta.

Z bardzo wysokimi standardami zachowania norm higienicznych musimy się polubić – na pewno będą nam towarzyszyły już zawsze. Warto zatem zdecydować się na montaż nierzucającego się w oczy urządzenia, które może uchronić nas lub naszych pracowników przed zakażeniem.